IFES, зокрема, шукає новаторські, ефективні підходи до питань мотивації та освіти виборців, спрямовані на конкретні підгрупи населення, у тому числі внутрішніх мігрантів з АРК. Грантодавці також зацікавлені в інноваційних ідеях щодо протидії використанню адміністративного ресурсу, практиці скуповування та продажу голосів виборців і задоволення специфічних потреб осіб з фізичними вадами.
Проекти мають бути виконані в період до 31 жовтня 2014 р. включно. Особлива увага приділятиметься проектам, пов’язаним з майбутніми президентськими виборами.
Учасники конкурсу можуть претендувати на гранти двох категорій: на суму до 5000 доларів США; на суму від 5000 до 50000 доларів США.
Організатори розглядатимуть пропозиції і надаватимуть гранти безперервно, в міру надходження заявок. Грантові кошти можна використовувати лише для здійснення видів діяльності, безпосередньо пов’язаних з реалізацією грантового проекту, фінансованого в рамках даного грантового конкурсу; використання їх із будь-якою іншою метою заборонене.
IFES залишає за собою право профінансувати будь-яку з поданих заявок або не профінансувати жодної.
Заявники повинні продемонструвати:
1. Знання та розуміння конкретної теми своєї пропозиції, наприклад, практики скуповування голосів виборців в Україні, проблеми участі в голосуванні виборців з фізичними вадами, застосування адміністративного ресурсу та інших проблемних питань виборів в Україні. У відповідних випадках заявники мають також продемонструвати знання освітньо-інформаційних потреб виборців в українському контексті;
2. Належні методології виявлення, привернення уваги до запропонованої проблеми (проблем) виборів в Україні та вирішення такої проблеми (проблем); крім того,
3. Необхідно чітко визначити будь-які географічні райони, групи виборців тощо, на які конкретно спрямована ініціатива, запропонована ними.
Робота в рамках проекту повинна розпочатись не пізніше 30 квітня 2014 р. і завершитись не пізніше 15 жовтня 2014 р. (допускається й більш раннє її завершення). Запропонований графік має бути логічним та узгоджуватися з видами діяльності в рамках проекту. Звіти про реалізацію проектів мають бути підготовлені й подані до 15 листопада 2014 р.
Заявники не повинні бути пов’язаними із будь-якими політичними партіями та не займатися будь-якою політичною діяльністю. Організації, які подаються на участь у конкурсі, повинні мати міцну, усталені систему фінансового менеджменту та звітування.
Попередній досвід роботи та підтверджене вміння якісно реалізовувати схожі за змістом проекти, а також успішне освоєння проектних грантів та субгрантів вважатиметься додатковою перевагою.
Подані до IFES у рамках цього конкурсу пропозиції повинні бути оригінальними та розробленими виключно тією організацією, що подає заявку.
IFES надаватиме невеликі гранти на реалізацію запропонованих програм у міру надходження заявок. Грантові програми на суму понад 5000 доларів розглядатимуться комісією, до складу якої увійдуть співробітники IFES, а також місцеві й міжнародні експерти. У процесі розгляду заявок IFES може звернутись із запитом на отримання додаткової інформації. Заявник має надати запитану інформацію впродовж двох днів з моменту отримання запиту.
Оприлюднення цього оголошення не означає взяття IFES на себе фінансових зобов’язань і не зобов’язує IFES компенсувати витрати, пов’язані з розробкою та поданням пропозиції.
При оцінюванні проектних пропозицій застосовуватимуться такі критерії: досвід роботи, пов’язаної з виборами, моніторингом дій влади тощо; переконлива методологія з перспективами досягнення запланованих результатів; реалістичний та детальний план реалізації; конкурентоздатний бюджет з ефективною та розумною системою витрачання коштів; цілі та завдання, що їх реально виконати за відведений час; здатність організації/особи своєчасно й ефективно реалізувати проект і виконати управлінські, фінансові та адміністративні вимоги, передбачені умовами надання гранту.
Форма заявки та шаблон кошторису надаються за запитом на адресу .
Для участі в конкурсі заявники повинні подати:
1. Виконавче резюме обсягом 1 стор.;
2. Детальну пропозицію відповідно до «Формату Проектних Пропозицій»;
3. Детальний план реалізації;
4. План моніторингу та оцінювання;
5. Детальний постатейний кошторис та пояснення до нього;
6. Біографії (CV) основних учасників проекту (директор проекту, фінансовий менеджер, експерти, координатори);
7. Будь-який інший документ, що обґрунтовано підтримує заявку;
8. У відповідних випадах заявник повинен надати додаткову інформацію про інші проекти (резюме та кошторис проекту) зі схожої тематики, подані на розгляд інших донорів або вже фінансовані такими донорами.
Усі матеріали та документи, подані на цей конкурс, стають власністю IFES і не повертаються заявникові. IFES гарантує конфіденційність заявок.
Заявники повинні надіслати пакет необхідних документів в електронній формі на адресу або в паперовій формі в заклеєному конверті на адресу: Менеджер субгрантових програм, IFES Україна, Велика Васильківська вул., 49, кімн. 6, Київ, Україна, з поміткою «Дострокові вибори Президента України 2014 р.»
Заявки на великі гранти (на суму понад 5000 доларів США) мають бути подані не пізніше 8 квітня 2014 р., до 17:00.
Заявки на невеликі гранти (на суму менше 5000 доларів) прийматимуться та розглядатимуться в міру надходження. Перевагу матимуть заявки, що надійдуть раніше.
IFES розглядатиме заявки, подані англійською, українською або російською мовами.
Запитання можна надсилати на адресу до 31 березня 2014 р.
Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) – незалежна неурядова організація, що надає професійну підтримку розвиткові виборчої демократії. Використовуючи польові та прикладні дослідження, адвокацію, IFES спрямовує свої зусилля на залучення до відповідної роботи громадян, забезпечення прозорості й підзвітності в політичному житті та в громадянському суспільстві.
Передруковано з http://osvita.mediasapiens.ua/