Схожі новини

> 16-08-2016

Інститут демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюз-Європа в рамках проекту Інтерньюзу в Україні випустив збірку нарисів про переселенців «Знедолені? Нездоланні!»

> 16-05-2016

10-11 червня у місті Маріуполі відбудеться другий Донбас Медіа Форум «Журналістика в кризових регіонах під час змін», який збере регіональних журналістів східних регіонів України для обговорення важливих тем та участі в майстер класах українських та міжнародних експертів. Метою Форуму є пошук можливих шляхів до збереження медійного простору Донеччини та формування безпечного медійного середовища для роботи журналістів у східних регіонах. 

> 08-02-2016

Internews is seeking candidates for the position of Program Coordinator. Deadline for applications is February 22, 2016. 

> 04-12-2015

Український медійний проект (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією Інтерньюз за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID),  запрошує до подання пропозицій на отримання малих грантів. В рамках відкритого грантового конкурсу Інтерньюз розглядатиме проектні заявки, бюджет яких не перевищуватиме 10 000 доларів США на період до 6 місяців, і які пропонуватимуть проекти в межах пріоритетів У-Медіа. Термін подання заявок: 30 грудня 2015 року, 23:59 за київським часом.

> 01-12-2015

ПРЕС-РЕЛІЗ

24 листопада в Краматорську відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації». В засіданні взяли участь переселенці, волонтери, журналісти, представники влади. 

> 01-10-2015

Щорічне опитування Інтерньюз щодо споживання ЗМІ засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ. Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% з 27% у 2014 році, й перегляд російських Інтернет ЗМІ знизився на 17% з 44% у 2014 до 27% у 2015 році.

> 10-07-2015

Експерти з цифрової безпеки Інституту масової інформації рекомендують журналістам дотримуватися 6 правил при складанні паролей до своїх акаунтів у соціальних мережах, електронній пошті, входу в систему та ін., а також де можна надійно зберігати паролі. Поради від ІМІ — на інфографіці

> 10-07-2015

Інститут масової інформації розробив інфографіку з 8 порад щодо безпеки журналістів, що перебувають в зоні військових дій. Завдяки спілкуванню з журналістами, що перебували в зоні АТО, експерти ІМІ виявили 8 типових помилок, яких можна запобігти. 

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 276
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 30-11-2013
 (голосов: 0)
30-11-2013

ІМІ: 14 практичних порад щодо поведінки на акціях протесту

Категорія: Безпека журналістів, Новини

1.     Плануйте заздалегідь. Краще прийти на місце події раніше, визначити місця, звідки знімати, або куди можна буде сховатись у випадку масових заворушень. Як варіант, можна подивитись розташування по карті перед виходом на завдання.

 

2.     Домовтесь іти на подію разом з групою інших журналістів. Якщо ви прибули на подію самі, зверніть увагу, де знаходяться інші журналісти, і старайтесь триматися коло них.

 

3.     Завжди повідомляйте свою редакцію і колег куди ви йдете. Переконайтесь, що редактор знає, як зв’язатись з вашою сім’єю, у випадку якщо вас заарештовано чи поранено.

 

4.     Переконайтесь, що вас легко ідентифікувати, як журналіста, а також, що ви взяли своє журналістське посвідчення\профспілкуву карту. На акціях протесту краще мати додаткову ідентифікацію: жилети з надписом ПРЕСА, наліпки, повязки на руку тощо. 

 

5.     На «гарячих кнопках» телефону завжди майте номери, куди можна зателефонувати у випадку порушень ваших прав. Наприклад, це телефон гарячої лінії Інституту масової інформації: 050 44 77 063.

 

6.     Одягніть комфортний одяг, в якому легко пересуватись і можна швидко бігати. Особливо важливо мати комфортне взуття, джинси завжди краще ніж синтетичний одяг.

 

7.     Для захисту від сльозогінного газу, візьміть з собою окуляри для плавання, та пляшку мінералки без газу. Мінералкою можна промити очі, а окуляри, що щільно прилягають до шкіри, захистять очі від подразнення. Якщо є вірогідність застосування газу, краще замініть лінзи на окуляри.

 

8.     Ніколи! не носіть з собою ніякої зброї чи чогось протизаконного, і не ходіть з журналістами, які так роблять.

 

9.     Обов’язково старайтесь триматись з краю і не бути затисненим між міліцією і учасниками акції протесту.

 

10.  Тримайтесь подалі від агресивно налаштованих людей, які можуть спровокувати насильство, кидати каміння тощо.

 

11.  Телевізійники повинні мати з собою якомога менше речей. Якщо відбувається насильство, краще кидайте штатив за спиною і тікайте.

 

12.  Завжди майте при собі мінімальну аптечку. Це: бинт, йод, перекис водню, пластир, анальгін, валідол, нашатирний спирт.

 

13.  Візьміть з собою про всяк випадок цукерки-льодяники, цигарки, гроші.

 

14.  Завжди будьте ввічливі і уникайте протистояння. Не панікуйте, і будьте впевнені у собі.

ДОДАТКОВІ поради від відомого міжнародного журналіста Єфрема Лукацького:

  • Перше правило фотокора - не одягати рюкзак. Це може бути небезпечно з точки зору маневреності пересування. Крім того, фотографа з наплічником легко пограбувати. Ідеальний варіант для мітингів - «розвантажувач», який, на відміну від рюкзака, одягається спереду.
  • Одяг має прилягати до тіла, будь які шнурки чи волани - привід дати зловмисникам зайву можливість затримати чи травмувати себе.
  • Легкий шарф чи носова хустинка у випадку газової атаки згодяться для захисту органів дихання. Так само виручать будь-які окуляри.
  • Небезпечно перебувати між представниками міліції і натовпом протестувальників. У цій ситуації можна зазнати нападу з обох сторін - журналіста можуть атакувати дубинками представники міліції або затоптати під час масованого наступу. Найкраще положення - горішня точка.
  • Якщо фотограф опинився в епіцентрі натовпу, найкращий варіант - негайно вибратися в безпечніше місце. При цьому потрібно підняти руки догори і «плисти» по натовпу.
  • З точки зору об`єктивності і всебічного висвітлення новин журналістам не обов`язково великою компанією «атакувати» представників міліції, приставляючи об'єктиви камер мало не до їхніх облич. При цьому, завдяки «колективному інстинкту» неохопленими лишаються інші події на території мітингу.

(Джерело додаткових порад - Телекритика)