Схожі новини
Інститут демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюз-Європа в рамках проекту Інтерньюзу в Україні випустив збірку нарисів про переселенців «Знедолені? Нездоланні!»
Міжнародні громадська організація Інтерньюз (http://internews.org/) шукає підрядників на здійснення кількох соціологічних досліджень для дворічного проекту «Покращення комунікації спільнот, що постраждали від військового конфлікту,та їхніх зв’язків з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)» в Україні.
Подання пропозицій - не пізніше 23:59 за київським часом 20 квітня 2016 року.
Internews is seeking candidates for the position of Program Coordinator. Deadline for applications is February 22, 2016.
Український медійний проект (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією Інтерньюз за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує до подання пропозицій на отримання малих грантів. В рамках відкритого грантового конкурсу Інтерньюз розглядатиме проектні заявки, бюджет яких не перевищуватиме 10 000 доларів США на період до 6 місяців, і які пропонуватимуть проекти в межах пріоритетів У-Медіа. Термін подання заявок: 30 грудня 2015 року, 23:59 за київським часом.
ПРЕС-РЕЛІЗ
24 листопада в Краматорську відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації». В засіданні взяли участь переселенці, волонтери, журналісти, представники влади.
Щорічне опитування Інтерньюз щодо споживання ЗМІ засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ. Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% з 27% у 2014 році, й перегляд російських Інтернет ЗМІ знизився на 17% з 44% у 2014 до 27% у 2015 році.
Інтерньюз Нетворк шукає виконавців медіа-досліджень для здійснення оцінки ефективності проекту Інтерньюз із задоволення інформаційних потреб вимушено переміщених осіб (ВПО) зі східних регіонів України. Запрошуємо дослідницькі та моніторингові компанії, приватних консультантів та/або неурядові організації подавати заявки на виконання одного або кількох видів робіт, що описані нижче.
Експерти з цифрової безпеки Інституту масової інформації рекомендують журналістам дотримуватися 6 правил при складанні паролей до своїх акаунтів у соціальних мережах, електронній пошті, входу в систему та ін., а також де можна надійно зберігати паролі. Поради від ІМІ — на інфографіці
- У-Медіа » Медіа і демократія » Медіа дослідження » Інформаційні потреби вимушених переселенців – проблема всієї країни, а не окремих осіб
- Переглядів: 1096
- Автор: rfgtw
- Дата: 19-02-2015
Інформаційні потреби вимушених переселенців – проблема всієї країни, а не окремих осіб
Категорія: Медіа дослідження, Новини
Інформаційні потреби вимушених переселенців –
проблема всієї країни, а не окремих осіб
Прес реліз
У випадку катастрофи інформування громад про те, що відбувається навколо них, як віднайти своїх родичів та друзів, або яка допомога може бути їм надана, стоїть на другому місці після порятунку життів. Це стосується відновлення гідності та поваги людей, дотримання прав людей, а також права знати, ставити запитання та брати участь у власному відновленні та, що дуже важливо, у притягненні винних до відповідальності. Комунікації з громадами – це найважливіший напрямок гуманітарної роботи, що допомагає задовольняти інформаційні та комунікаційні потреби людей, що постраждали від кризи.
19 лютого у приміщенні Українського кризового медіа центру Інтерньюз представив український переклад звіту з оцінки потреб вимушених переселенців та приймаючих громад в східній Україні. Звіт «У ПАСТЦІ ПРОПАГАНДИСТСЬКОЇ ВІЙНИ. ПОКИНУТІ. РОЗЧАРОВАНІ. ЗАТАВРОВАНІ» допомагає краще зрозуміти інформаційні потреби переміщених осіб з точки зору їх доступу до життєво необхідної інформації.
У період з 20 по 30 січня команда дослідників Інтерньюз провела оцінку, що включала 50 інтерв’ю з внутрішньо переміщеними особами та представниками місцевих волонтерських груп, громадських організацій, національних й міжнародних гуманітарних організацій та місцевими медійними групами у семи містах східної України (Слов’янську, Дружківці, Краматорську, Святогірську, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі) та Києві.
Базуючись на результатах опитування, Інтерньюз рекомендує негайно встановити тісну взаємодію між державними інституціями, гуманітарними організаціями, громадськими та волонтерськими групами й місцевими медіа на сході та півдні країни заради ефективної адаптації вимушених переселенців, прозорості та відповідальності дій влади та відповідальних осіб.
Багато опитаних заявляли, що «ЗМІ брешуть» та «не показують, що насправді відбувається на місцях».
Українські медіа переповнені новинами про війну та військові дії, й не надають необхідної інформації переселенцям щодо можливості отримання допомоги, переїзду, способів адаптації до нових реалій життя; не роз’яснюють законодавство, що регулює права ВПО тощо. Місцеві громади в сусідніх з захопленими територіях та волонтерські групи потроху втомлюються від великої кількості переселенців, які підвищують рівень безробіття, безкінечно вимагають допомоги та співчуття від оточуючих та «вимивають» кошти з місцевих бюджетів. Напруга в суспільстві зростає й набуває масштабів гуманітарної кризи. В той же час місцевим та національним ЗМІ бракує навичок з висвітлення конфліктів та гуманітарної тематики, що впливає на якість контенту.
“Внутрішньо переміщені особи потребують своєчасної, достовірної інформації про їхні права, доступну для них допомогу та про вимоги для отримання тої допомоги. Завдяки такій інформації люди прийматимуть поінформовані рішення й відновлять контроль над власним життям та майбутнім».
Вейн Шарп, директор Українського медійного проекту «У-Медіа» Інтерньюз
Інтерньюз розробив покрокову дорожню карту, що може послужити донорським структурам та державним установам у вирішенні гуманітарних конфліктів. Рекомендований підхід пропонує негайно задовольнити найважливіші комунікаційні потреби внутрішньо переміщених осіб, приймаючих громад та суспільства в цілому шляхом згуртування, навчання та тісної централізованої координації між гуманітарними організаціями та медіа.
"Сьогодні увага ЗМІ до потреб переселенців є другорядною у порівнянні з потребами інформування про перебіг бойових дій. Однак, якісне і об'єктивне інформування про долі українських громадян, які опинилися в зоні конфлікту, сприятиме стратегічним цілям - відновленню втраченої довіри у суспільстві"
Віталій Мороз, Керівник департаменту новітніх медій, Інтерньюз-Україна
Демонстрація поваги до переселенців та приймаючих громад шляхом вчасних повноцінних комунікацій сприятиме відновленню довіри до дій уряду, соціальних служб, засобів масової комунікації та оточуючого середовища.
idps_eastern_ukraine_needs_asses_report_feb-2015-ukr.pdf [1,3 Mb] (cкачиваний: 34)" target="_blank">Звіт про дослідження можна завантажити тут -
Про Інтерньюз
Інтерньюз (www.internews.org) - міжнародна неурядова неприбуткова організація, місія якої полягає у посиленні місцевих ЗМІ у всьому світі заради надання людям необхідних новин та інформації, можливостей спілкування для того, щоб їхні голоси були почуті. В Україні Інтерньюз працює з 1993 року. Надаючи гранти та цільову технічну підтримку, Інтерньюз допомагає спектру місцевих організацій виконувати їхні проекти. Ці ініціативи включають освіту громадян та журналістів щодо суспільної ролі відповідального медіа сектору, підвищення якості та кількості незалежних новин, юридичну підтримку журналістів та медій, реформування медійного законодавства відповідно до європейських стандартів.
Контакти для довідок:
Інтерньюз
вул. Ризька, 15, Київ, 14112
Тел.: (044) 458-44-39, Тел./факс: (044) 458-44-41
E-mail:
Web-site: http://umedia.kiev.ua
Facebook: https://www.facebook.com/umedia.Internews?ref=hl