Схожі новини
Інститут демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюз-Європа в рамках проекту Інтерньюзу в Україні випустив збірку нарисів про переселенців «Знедолені? Нездоланні!»
Internews is seeking candidates for the position of Program Coordinator. Deadline for applications is February 22, 2016.
Український медійний проект (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією Інтерньюз за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує до подання пропозицій на отримання малих грантів. В рамках відкритого грантового конкурсу Інтерньюз розглядатиме проектні заявки, бюджет яких не перевищуватиме 10 000 доларів США на період до 6 місяців, і які пропонуватимуть проекти в межах пріоритетів У-Медіа. Термін подання заявок: 30 грудня 2015 року, 23:59 за київським часом.
ПРЕС-РЕЛІЗ
24 листопада в Краматорську відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації». В засіданні взяли участь переселенці, волонтери, журналісти, представники влади.
Новий закон про поліцію не обмежує право журналістів фільмувати або фотографувати поліцейських — ІМІ
Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян фільмувати або фотографувати поліцейських. Таким є результат аналізу ЗУ «Про Національну поліцію», підготовлений юридичним відділом ІМІ у відповідь на звернення журналістів.
Юридична «Гаряча лінія» для журналістів у день виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (місцеві вибори) працюватиме з 07.00 ранку 25 жовтня 2015 року до 07.00 ранку 26 жовтня 2015.
Щорічне опитування Інтерньюз щодо споживання ЗМІ засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ. Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% з 27% у 2014 році, й перегляд російських Інтернет ЗМІ знизився на 17% з 44% у 2014 до 27% у 2015 році.
15, 16, 17 та 23 вересня - Інститут розвитку регіональної преси запрошує журналістів взяти участь у вебінарах з виборчого законодавства, що регулює діяльність ЗМІ. Реєстраційна форма працює для всіх чотирьох вебінарів - http://bit.ly/1Kf1PRN.
- У-Медіа » Медіа і закон » Права журналістів » Медіа юристи запропонували новий зразок скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації
- Переглядів: 1854
- Автор: rfgtw
- Дата: 29-12-2014
Медіа юристи запропонували новий зразок скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації
Категорія: Права журналістів, Доступ до інформації, Новини
Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) звертає увагу журналістів на те, що у законодавстві України відбулися зміни, згідно з якими скарги (заяви) на відмову у наданні інформації з вимогою притягнення до адміністративної відповідальності подаються не до прокуратурури, як це було раніше, а до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Юристи Інституту презентували новий шаблон скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації.
Довідка: Згідно з п. 8-1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП (крім порушень права на інформацію відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»), протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Завантажити шаблон можна на сайті ІРРП.
Повний текст скарги:
|
|
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008
|
|
|
______________ ПІБ скаржника _____________, поштова адреса: ____________________________ тел.: ______________________________________
|
|
|
про усунення порушень права на доступ до публічної інформації та притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 КУпАП |
Шановний (-а) _______________________!
Звертаюсь до Вас у зв’язку з порушенням мого права на доступ до публічної інформації. До суду з цього питання я ще не звертався (-лась).
«___» __________ 201__ року, я, _______________ ПІБ скаржника _____________, з метою підготовки публікації звернувся (-лась) до __________ зазначити розпорядника інформації _____________________________ із запитом, в якому просив (-ла) надати мені таку інформацію/документи:
1) ____________________________________________________________;
2) ____________________________________________________________.
«_____» _____________ 201__ року на вищевказаний запит було надано відповідь, в якій зазначено про неможливість надання мені запитуваних інформації/документів (або: мої вимоги задоволено частково) (копія додається).
Зокрема, мені відмовили у наданні документів/відомостей про __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________. Неможливість надання запитуваних інформації/документів обґрунтовується тим, що _____________________________________________________________________________.
Відмова у наданні запитуваних інформації /документів є незаконною і має ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-3 КУпАП, що потребує реагування з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Як видно із вищезгаданої відповіді на запит, інформація про __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________, віднесена до інформації з обмеженим доступом (або зазначити іншу причину відмови).
_____________________________________________________________________________Надати обґрунтування незаконності відмови у наданні інформації/документів ___________________________________________________________________________________________________________. Наприклад:
Надаючи можливість обмеження доступу до конфіденційної інформації про особу (див. частину 1 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації»), стаття 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлює виключення із цього правила. Зокрема, частина 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка є спеціальною правовою нормою по відношенню до загального правила, передбачає:
«Не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", крім відомостей, зазначених в абзаці другому частини другої статті 12 цього Закону».
Абзац 2 частини 2 статті 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» не дозволяє оприлюднювати лише відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта громадянина України, а також відомості щодо місця проживання та реєстрації декларанта і щодо місцезнаходження об’єктів, які наводяться в Декларації. Вся інша інформація, зазначена у Деклараціях, в тому числі і відомості про майно, доходи і витрати членів сім’ї декларанта, є відкритою і підлягає опублікуванню та наданню на запити.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
Таким чином, посадові особи ____ зазначити розпорядника публічної інформації ______, які готували відповідь на мій запит від «_____» ____________.201___ року, порушили моє право на інформацію, яка є відкритою, що прямо заборонено законом. Відповідно, на нашу думку, в їх діях є ознаки правопорушення, передбаченого статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Згідно з п. 8-1 частини 1 статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП (крім порушень права на інформацію відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»), протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Крім того, пункти 11, 12, 14 частини 1 статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» передбачають, що Уповноважений Верховної Ради України за прав людини має право, зокрема, направляти у відповідні органи акти реагування Уповноваженого у разі виявлення порушень прав і свобод людини і громадянина для вжиття цими органами заходів; перевіряти стан додержання встановлених прав і свобод людини і громадянина відповідними державними органами, в тому числі тими, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, здійснюють виконання судових рішень, вносити в установленому порядку пропозиції щодо поліпшення діяльності таких органів у цій сфері; здійснювати інші повноваження, визначені законом.
На підставі вищевикладеного та керуючись частиною 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (або зазначити інші правові норми, які гарантують право на доступ до публічної інформації, а також за необхідності - вказати на частину 2 статті 12, статтею 16 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції»), статями 212-3, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2, 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»,-
ПРОШУ:
- Провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень посадовими особами _______________ зазначити розпорядника публічної інформації _____________ у зв’язку з відмовою у наданні публічної інформації/документів про __________________.
- Притягти до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно обмежили доступ до публічної інформації/документів про ______________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________ за статтею 212-3 КУпАП.
- Направити до ____________ зазначити розпорядника публічної інформації ________ акти реагування на вищезазначені порушення мого права на доступ до публічної інформації з метою їх усунення та надання запитуваних мною відомостей/документів.
Додаток:
- Копія інформаційного запиту від «____» ___________ 201__ року;
- Копія посвідчення журналіста.
- Копія відповіді на запит на інформацію.
«_____» ___________ 201___ року ____________ /__ПІБ ____/