Схожі новини
Інститут демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюз-Європа в рамках проекту Інтерньюзу в Україні випустив збірку нарисів про переселенців «Знедолені? Нездоланні!»
Internews is seeking candidates for the position of Program Coordinator. Deadline for applications is February 22, 2016.
Український медійний проект (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією Інтерньюз за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує до подання пропозицій на отримання малих грантів. В рамках відкритого грантового конкурсу Інтерньюз розглядатиме проектні заявки, бюджет яких не перевищуватиме 10 000 доларів США на період до 6 місяців, і які пропонуватимуть проекти в межах пріоритетів У-Медіа. Термін подання заявок: 30 грудня 2015 року, 23:59 за київським часом.
ПРЕС-РЕЛІЗ
24 листопада в Краматорську відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації». В засіданні взяли участь переселенці, волонтери, журналісти, представники влади.
Щорічне опитування Інтерньюз щодо споживання ЗМІ засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ. Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% з 27% у 2014 році, й перегляд російських Інтернет ЗМІ знизився на 17% з 44% у 2014 до 27% у 2015 році.
Експерти з цифрової безпеки Інституту масової інформації рекомендують журналістам дотримуватися 6 правил при складанні паролей до своїх акаунтів у соціальних мережах, електронній пошті, входу в систему та ін., а також де можна надійно зберігати паролі. Поради від ІМІ — на інфографіці
Інститут масової інформації розробив інфографіку з 8 порад щодо безпеки журналістів, що перебувають в зоні військових дій. Завдяки спілкуванню з журналістами, що перебували в зоні АТО, експерти ІМІ виявили 8 типових помилок, яких можна запобігти.
Величезний обсяг інформації, що кожного дня оточує людину, вимагає від неї уміння аналізувати інформаційні потоки. Важливо усвідомлювати вплив, який здійснює інформація на людину, й відповідно фільтрувати джерела. Медіа грамотність стає особливо важливою в епоху олігархізації ЗМІ, коли комерційне й політичне підґрунтя переважає в роботі засобів масової інформації. Тому запитання «кому це вигідно» завжди буде доречним при поглинанні новин та інформаційних посилів. ВІДЕО
- У-Медіа » Медіа і демократія » Журналістські розслідування » Фінансова допомога у проведенні журналістських розслідувань
- Переглядів: 1150
- Автор: rfgtw
- Дата: 13-12-2013
Фінансова допомога у проведенні журналістських розслідувань
Категорія: Журналістські розслідування, Новини
6 організацій, які надають фінансову підтримку журналістам-розслідувачам
Одна з панелей п’ятої щорічної конференції журналістів-розслідувачів України «Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку» була присвячена підтримці розслідувальницьких проектів. На ній донори розповіли про свої грантові програми. ІРРП представляє їх стислий опис, посилання на сайти донорів та корисні адреси.
1) SCOOP
Проект підтримки журналістів-розлідувачів SCOOP розпочав свою роботу у 2003 році на території України, Білорусі та Молдови за підтримки МЗС Данії. Сьогодні цей проект об’єднує професіоналів Східної Європи, Росії, Кавказу, Центральної Азії та Західної Африки. Мережа допомагає напрацювати зв’язки між журналістами різних регіонів, особливо під час здійснення транскордонних розслідувань, сприяє обміну досвідом. Крім професійної допомоги, SCOOP надає і фінансову. Організація покриває видатки на проїзд, проживання в готелі, вартість експертиз та лабораторних аналізів. Дедлайну для подачі заявок не існує. До відбору допускаються заявки, які відповідають низці критеріїв, наприклад: у журналіста існує договір про публікацію розслідування в одному зі ЗМІ, він вже отримав ключову інформацію, а сама майбутня публікація не несе очевидних ризиків для журналіста або ЗМІ. Більше про критерії можна прочитати у спеціальному розділі на сайті. Там само можна завантажити форму заявки.
2) Проект Objective
Проект Objective є відносно новою ініціативою, яка розпочала свою роботу за підтримки МЗС Данії у липні 2013 року. Проект розрахований на 4 роки і працюватиме у 7 країнах – Україні, Білорусі, Молдові, Грузії, Вірменії, Азербайджані і Туреччині.
Пріоритетом у роботі Objective є журналістські розслідування. Серед задач проекту зазначені консультації, тренінги і майстер-класи. Передбачається і пряма фінансова підтримка розслідувань.
Objective пропонує журналістам розслідувати теми відносин України, Білорусі та Молдови з ЄС, теми атомної енергетики, бізнесу (офшори, оподаткування, порушення законів), діяльності уряду і місцевої влади, екології, політики і економіки 1990-х, перепони у розвитку прогресу і демократії та інші.
З критеріями для подання аплікаційних форм можна ознайомитись на сайті.
Самі заявки приймає координатор Objective в Україні, Білорусі та Молдові Брайан Боннер за електронною адресою .
3) Фонд розвитку ЗМІ Посольства США
Фонд підтримує як незалежні ЗМІ усіх типів, так і індивідуальні проекти журналістів. Покращення професійних стандартів шляхом проведення журналістських розслідувань і створення аналітичних матеріалів є одним з пріоритетів програми. Якщо ініціатива є цілісним проектом, що триватиме до 12 місяців, пошукач може претендувати на грант до 24 000 доларів. Хоча, як зазначила під час панельної дискусії Ольга Жиряченкова, типовий розмір гранту складає близько 15 000 доларів. Детально про умови можна прочитати на сайті Посольства, а також завантажити аплікаційну форму.
4) OCCRP
Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) є неприбутковою спільною програмою низки регіональних розслідувальницьких центрів і незалежних медіа зі Східної Європи, Центральної Азії та інших країн. Мета центру – допомогти зрозуміти, як організована злочинність і корупція впливає на життя людей. Більше про результати діяльності організації можна прочитати на сайті.
OCCRP працює над створенням бази даних документів, які пов’язані з організованою злочинністю, а також підтримує як транскордонні, так і національні розслідування, що викривають організовану злочинність та корупцію.
Фінансування надається у вигляді оплати гонорару, видатків на статтю (в тому числі відряджень), доступу до баз даних, юридичної підтримки журналістів, що задіяні у проекті. Розмір фінансування залежить від теми матеріалу і визначається в кожному окремому випадку індивідуально. Заявки у довільній формі, але з детальним описом свого проекту можна направляти на електрону адресу Владу Лаврову.
5) Окремо варто зазначити Міжнародний фонд «Відродження», а також програму 6) U-Media, яку реалізує Internews Network. Ці донорські організації підтримують розслідувальницьку діяльність через свої ініціативи. Тому варто слідкувати за оголошенням конкурсів на сайтах цих організацій, а також звертатися до керівників відповідних напрямків.
Джерело: ІРРП, http://irrp.org.ua/news/rpdi/3177-6-organzacy-yak-nadayut-fnansovu-pdtrimku-zhurnalstam-rozslduvacham.html