Схожі новини

> 10-11-2015

АНОНС: Прес-конференція: «Свобода слова в Інтернеті – під загрозою боротьби з піратством»

Медіа юристи обговорять загрози свободі слова, що містить законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет”  № 3353.

> 30-04-2015

Українська Асоціація Видавців (УАВПП)  проведе  зустрічі редакторів комунальної та приватної преси. В ході дискусії УАВПП збере та узагальнить побажання місцевих ЗМІ, аби підвищити ефективність роздержавлення газет. Дати: 15 травня - м. Дніпропетровськ, 22 травня - м. Хмельницький.

> 16-03-2015

АНОНС: 16 березня в Києві відбудеться круглий стіл «Законодавство щодо суспільного мовлення: європейські стандарти та пріоритетні зміни до закону. Модель регіонального мовлення».

Місце: Київ, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16, Київ. Час: 14.00-16.00 
> 17-12-2014

У Верховній Раді 10 грудня зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України (законопроект № 1357), розроблений за участі Інституту Медіа Права. Яких змін очікувати й які переваги нададуть внесені зміни у разі їх голосування парламентом?

> 17-12-2014

22 грудня - Інститут Медіа Права запрошує взяти участь у експертному обговоренні «Регулювання діяльності ЗМІ під час виборів: порядок денний до нового парламенту», яке відбудеться у Київі.

> 01-11-2011

Прозорість медіа власності є запорукою плюралізму медіа та доступу громадян до різноманітного контенту

> 04-10-2011

Юристи УНЦПД підготували рекомендації для органів державної влади з організації процесу надання доступу до публічної інформації.

> 03-10-2011

Новий закон про вибори має забезпечити незалежність ЗМІ у висвітленні виборчих процесів та діяльності кандидатів

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 1451
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 3-10-2011
 (голосов: 0)
3-10-2011

Конференція "Чи зможуть ЗМІ критикувати владу під час виборів?"

Категорія: Медіа і закон » Законодавчі ініціативи

30 вересня в Києві Українська асоціація видавців періодичної преси провела конференцію "Чи зможуть медіа критикувати владу під час виборів?" за участю медіа юристів, народних депутатів, донорських організацій. Приводом для конференції стало відхилення законопроекту про вибори, який мав заборонити перевірку засобів масової інформації у виборчий період. Закон, який би мав забезпечити об'єктивне висвітлення передвиборчих кампаній та діяльності кандидатів, в тому числі й діючих урядовців, відібрав імунітет проти незаконих перевірок засобів масової інформації й тиску на ЗМІ адміністративними методами.

Учасники конференції дійшли висновку, що мають внести свої рекомендації до «Про вибори народних депутатів України», підготовлений Мін'юстом на прохання президента. Окрім мораторію на перевірки ЗМІ під час виборів, медіа юристи планують рекомендувати також відміну перевірок після виборів, які часто використовуються місцевими чиновниками як каральні заходи, а також дати більш чіткі визначення поняттям "передвиборча агітація" та "політична реклама".

Також, за думкою юристів, в новому законопроекті має бути замінено поняття "право на відповідь" "правом на спростування", оскільки у нинішньому варіанті закону право на відповідь надається всім, хто вважає, що про нього було подано неправдиву інформацію, тому є оціночним судженням. При внесення "права на спростування" рішення про правдивість інформації має бути доведена у суді.

За думкою учасників обов'язковими змінами мають стати статті, що узгоджують закон про вибори та законів України "Про доступ до публічної інформації" та "Про інформацію", оскільки місцеві чиновники та члени виборчих комісій часто відмовляють журналістам у доступі до інформації та не дають вчасних відповідей на інформаційні запити, оскільки керуються законом про вибори.

Народний депутат Ірина Геращенко наголосила, що за такий стан справ варто критикувати і журналістів, яким, в переважній більшості, байдуже до питань цензури. «Журналісти про це згадають, коли розпочнеться виборча кампанія і у них виникнуть проблеми», - додала вона.

Учасники конференції вирішили всі узгоджені пропозиції направити президенту, Міністерству юстиції, парламенту з проханням сприяти доповненню проекту про вибори народних депутатів нормами, що гарантують незалежне висвітлення парламентських виборів 2012 року.

 

За матеріалалами Телекритики, http://www.telekritika.ua/news/2011-09-30/66146

Мітки: медіа законодавство, медіа ринок, вибори