Схожі новини

> 16-08-2016

Інститут демократії ім. Пилипа Орлика за підтримки Інтерньюз-Європа в рамках проекту Інтерньюзу в Україні випустив збірку нарисів про переселенців «Знедолені? Нездоланні!»

> 08-02-2016

Internews is seeking candidates for the position of Program Coordinator. Deadline for applications is February 22, 2016. 

> 04-12-2015

Український медійний проект (У-Медіа), що виконується міжнародною неурядовою організацією Інтерньюз за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID),  запрошує до подання пропозицій на отримання малих грантів. В рамках відкритого грантового конкурсу Інтерньюз розглядатиме проектні заявки, бюджет яких не перевищуватиме 10 000 доларів США на період до 6 місяців, і які пропонуватимуть проекти в межах пріоритетів У-Медіа. Термін подання заявок: 30 грудня 2015 року, 23:59 за київським часом.

> 01-12-2015

ПРЕС-РЕЛІЗ

24 листопада в Краматорську відбувся круглий стіл на тему: «Інформаційні потреби переселенців: як покращити комунікацію між владою, переселенцями, НДО, волонтерами та ЗМІ і забезпечити доступ до важливої інформації». В засіданні взяли участь переселенці, волонтери, журналісти, представники влади. 

> 10-11-2015

АНОНС: Прес-конференція: «Свобода слова в Інтернеті – під загрозою боротьби з піратством»

Медіа юристи обговорять загрози свободі слова, що містить законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет”  № 3353.

> 01-10-2015

Щорічне опитування Інтерньюз щодо споживання ЗМІ засвідчило суттєве зниження прихильності українців до російських ЗМІ. Дослідження показало, що перегляд російського телебачення знизився на 8% з 27% у 2014 році, й перегляд російських Інтернет ЗМІ знизився на 17% з 44% у 2014 до 27% у 2015 році.

> 10-07-2015

Експерти з цифрової безпеки Інституту масової інформації рекомендують журналістам дотримуватися 6 правил при складанні паролей до своїх акаунтів у соціальних мережах, електронній пошті, входу в систему та ін., а також де можна надійно зберігати паролі. Поради від ІМІ — на інфографіці

> 10-07-2015

Інститут масової інформації розробив інфографіку з 8 порад щодо безпеки журналістів, що перебувають в зоні військових дій. Завдяки спілкуванню з журналістами, що перебували в зоні АТО, експерти ІМІ виявили 8 типових помилок, яких можна запобігти. 

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 898
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 17-12-2014
 (голосов: 0)
17-12-2014

Новий законопроект по суспільному мовленню зареєстровано: що він змінює?

Категорія: Законодавчі ініціативи, Новини

У Верховній Раді 10 грудня зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України (законопроект № 1357), розроблений за участі Інституту Медіа Права.

Метою законопроекту є правове забезпечення діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ), створення якої передбачено Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» (від квітня 2014 р.).

Законопроект уточнює окремі положення закону щодо:

  • механізму створення НСТУ,
  • його організаційно-правової форми,
  • джерел фінансування,
  • умов оплати праці працівників,
  • захисту майнових прав НСТУ та інтересів трудового колективу,
  • удосконалення діяльності органів управління,
  • порядку формування
  • і засад діяльності наглядової та редакційної рад.

Зокрема, пропонується створити НСТУ у формі публічного акціонерного товариства, 100 відсотків акцій якого належить державі. При цьому, існуючі державні телерадіокомпанії реорганізуються шляхом приєднання до Національної телекомпанії України.
 
Передбачається також створення Редакційної ради, що формуватиметься з працівників НСТУ. Вона складатиметься з чотирьох осіб, що призначаються Наглядовою радою НСТУ, та п’яти осіб, які обираються загальними зборами творчого колективу.
 
Сферу повноважень Наглядової ради суспільного мовника доповнено також правом встановлювати умови розміру оплати праці працівників.
 
Уточнено і порядок формування самої Наглядової Ради, зокрема, встановлено фіксовану кількість осіб, що можуть включатись до її складу від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України поточного скликання (8 осіб). Кандидатури мають вноситись кожною фракцією чи групою до Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.
 
Важливою пропозицією є передбачена в проекті можливість фінансування суспільного мовлення за рахунок впровадження абонентської плати та збільшення дозволених обсягів трансляції реклами на каналах суспільного мовлення до загально визначених з поступовим скороченням після 4 років мовлення.
 
Проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України 11  грудня 2014 включено до порядку денного першої сесії Верховної Ради. Законопроект зареєстровано головою Комітету свободи слова Вікторією Сюмар.


Джерело: http://medialaw.kiev.ua/news/media/2816/ 
Картка законопроекту:http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1227-18