Схожі новини

> 03-07-2013

Академія української преси презентувала аналітичний звіт «Український медіаландшафт-2012» за підтримки Фонду Конрада Аденауера та програми «У-Медіа», Інтерньюз.

> 10-06-2013

Академія української преси (АУП) представила он-лайн модуль для педагогів з медіа освіти «Як створити шкільну газету». Автор навчального курсу - медіа-тренер Сергій Чернявський покроково розглядає роботу шкільної газети - від створення редакційної ради та наповнення контентом до просування газети через соціальні мережі. Випуск шкільної газети та набуття базових навичок з створення медійних матеріалів є одним з найефективніших кроків у розвитку медіаграмотної особистості. Цим методологічним матерілом АУП продовжує надавати методологічну підтримку викладачам курсу медіа освіти в середніх загальноосвітних учбових закладах.

> 20-05-2013

23 травня  2013 року  з 14.00 до 16.30 в прес-центрі  УКРІНФОРМ (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) Тернопільська обласна асоціація жінок проведе круглий стіл «Морально-етичні норми та гендерне питання  у сучасному  медіа-просторі». Учасники заходу обговорюватимуть роль медіа у формуванні гендерних стереотипів суспільства. Організатори вперше опублікують результати контент аналізу тернопільських ЗМІ щодо дотримання ними принципів етичності, моральності та гендерної рівності.

> 20-05-2013

Експерти Центру Політичних Студій та Аналітики (ЦПСА) провели громадський моніторинг «закритих» закупівель Вінницької облдержадміністрації на предмет ефективності використання бюджетних коштів. За результатами дослідження було встановлено, що Головне управління житлово-комунального господарства, енергетики та зв'язку Вінницької ОДА протягом двох років приховувало документацію конкурсних торгів, внаслідок чого 38,75%(15,09 млн. гривень) бюджетних коштів запланованих на ремонт доріг,  потрапили на рахунок однієї фірми.

> 07-05-2013

25 квітня конкурс професійної журналістики "Честь професії 2013" оголосив роботи-переможці у шести номінаціях. Церемонія нагородження перетворилась на тріумф якісної небайдужої журналістики, яка не лише вісвітлює проблеми, але й сприяє їх вирішенню. Жюрі, що складалось з 12 поважних журналістів та медіа експертів, обирало шість переможців з понад 930 робіт, що були подані на конкурс. Серед переможців - три телевізійні програми - Агенти впливу (НТН) - 2 номінації, ТСН-новини (1+1) та Тендер Ньюз (ТВі), а також публікації у журналі Український тиждень та інтернет газеті "Фраза".

> 07-05-2013

Академія української преси (АУП) прозвітувала про квітневу хвилю контент аналізу новин восьми національних телеканалів. Дослідження показало незначне підвищення долі збалансованого контенту - до 23%, частка політичних новин збільшилась до 26%. Увага до правлячої коаліції у 1,7 разів перевищує увагу до опозиції; 47% прямої мови у новинах - доповіді та інтерв'ю представників влади. Іронічні інтонації характерні для новин, що висвітлюють дії як опозиції так і правлячої групи.

> 07-05-2013

The Academy of Ukrainian Press (AUP) conducted next wave of the content analysis of new programming at eight leading TV channels of Ukraine. In April 2013, the channels had 23% of balanced reporting; share of reports on political issues increased to 26% of all news. 

> 30-04-2013

Центр Політичних Студій та Аналітики разом із ГО "Філософія серця"(Вінничина), провели розгорнуте дослідження державних закупівель послуг видалення відходів у м. Жмеринка. Громадські аудитори відслідкували, що протягом двох останніх років, вулиці провенційного містечка обслуговує одна фірма, пов язана з місцевими депутатами.  При чому, ціна на послуги видалення сміття за два роки стрімко зросла на 45% від початкової. За документами послуги закуповувалися без порушення законів. Але громадські аудитори звернули свою увагу на певні розбіжності, які можуть призвести до утворення монополії у місті. Більш детально читайте у статті.

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
 • Переглядів: 223
 • Автор: Irina
 • Дата: 7-05-2013
 (голосов: 0)
7-05-2013

Конкурс "Честь професії 2012" оголосив роботи-переможці

Категорія: Медіа ринок, Новини

25 квітня 2013 р. на урочистій церемонії були оголошені імена переможців IV конкурсу професійної журналістики «Честь професії 2013». Організатори конкурсу – Незалежна Асоціація телерадіомовників та Українська Асоціація Видавців (УАВПП). Цього року на конкурсу було подано рекордну кількість заявок – 936, що майже удвічі більше, ніж торік (509 робіт).

Найбільша кількість матеріалів була подана у номінацію «Кращий матеріал з громадянською позицією» - 265 робіт. «Краще подання складної теми» зібрало 174 журналістські роботи. У номінацію «Надія журналістики» подано 156 заявок. 135 матеріалів змагалися за перемогу у номінації «Краще подання резонансного матеріалу». «Кращим журналістським розслідуванням» прагнули стати 99 конкурсні роботи. Спеціальна номінація «Кращий матеріал про захист прав людини в Україні», створена у партнерстві Програмою розвитку ООН в Україні та Посольством Великої Британії в Україні, зібрала 106 журналістських робіт. 

Переможці в основних номінаціях конкурсу отримали іменні кришталеві стелли, сертифікати на $1000, дипломи, призи від компанії КАТА, а також квіти від торгової марки «Камелія». Переможець у спеціальній номінації отримав іменну кришталеву стеллу, диплом та планшетний комп’ютер (iPad Mini).

Участь у церемонії нагородження взяли Рікарда Рігер, в.о. постійного представника ПРООН в Україні, Саймон Сміт, надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні, Уейн Шарп, керівник програми «У-медіа» Інтерньюз Нетворк.

Катерина М’ясникова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників: «Нас приємно вразила така велика кількість робіт, яку було подано цього року на конкурс. Це свідчить про те, що конкурс стає популярнішим у журналістському середовищі, і перемога у ньому є почесним визнанням щоденної якісної журналістської роботи. Також хочу акцентувати на тому, що конкурс набуває все більшого національного розповсюдження. Звичайно, нам є над чим працювати, але той факт, що журналісти, які працюють у ЗМІ різних типів з усіх куточків країни, переконує нас у тому, що премія «Честь професії» є потрібною та важливою для сучасної української журналістики».

 

Переможці конкурсу «Честь професії» у 2013 році:

Номінація «Кращий матеріал з громадянською позицією» - Станіслав Ясинський, кореспондент програми ТСН-Тиждень студії «1+1» із роботою «Сусіди дяді Сірьожі».

Фіналісти:

 • Олена Антонова – журналіст ТРК «Юніон» (м. Макіївка, Донецька обл.), робота «Легальна альтернатива ігровому бізнесу».
 • Олександр Івахнюк – коментатор, «ТРК «Радіо-Ера», журналіст інтернет-видання «Українська правда», робота «Велопоїздка Київ-Керч через Кубань».
 • Олександр Миронов – старший інспектор сектору зв’язків з громадськістю УМВСУ у Вінницькій області, робота «Сільська правда дільничого».
 • Галина Петрушка (Роспопа) – автор проекту і ведуча програми «ПРАВОкація» на телеканалі ZIK (Львів), робота «Ліки. Побічна дія – невідома!».

Номінація «Краще журналістське розслідування» – Денис Бігус, журналіст телеканалу ТВі, робота «Укртрансгаз: від пенсіонерів до президента».

Фіналісти:

 • Анна Бабінець – журналіст агенції «Слідство. Інфо», робота «Міжсезоння владних чемпіонів».
 • Максим Романюк – журналіст проекту «Народний контроль» на телеканалі ZIK (м. Львів), робота «Чи мають право перевізники підвищувати тарифи?».
 • Любомир Ференс - журналіст каналу ТВі, робота «Карпатське Межигір’я Януковича: на що витрачають 24 мільйони державних гривень?».
 • Ярослав Чепурний – кореспондент Миколаївської обласної правозахисної громадської організації «Центр журналістських розслідувань», робота «Охота на зораки».

Номінація «Краще подання складної теми» – Буткевич Богдан, спеціальний кореспондент журналу «Український Тиждень», робота «Мережеве болото».

Фіналісти:

 • Ольга Веснянка – журналістка української редакції Deutsche Welle, робота ««Євро-2012»: ромам не місце у Києві?».
 • Денис Данько – журналіст програми «Гроші» телеканалу «1+1», робота «Борги Президента».
 • Віра Єдемська – заступник головного редактора тижневика «Семь дней», робота «Неопалимые».
 • Олексій Кутєпов – журналіст телекомпанії «1+1», робота «Оксана Макар. Переосмислення».

Номінація «Краще подання резонансного матеріалу» — Ігор Колтунов, журналіст програми «Агенти Впливу» телеканалу, роботаНТН, робота «Скандальне МВС».

Фіналісти:

 • Авторський колектив програми «Постскриптум»  «34 каналу» (м. Дніпропетровськ), робота «P.S….. у пошуках правди».
 • Віталій Єрмак – репортер телеканалу «1+1», робота «Доктор Пі».
 • Дар’я Романська  – редактор ТО «День за днем», журналіст новин Кіровоградської ОДТРК, робота «Цинік-убивця – на 9 років за гратами».
 • Максим Савчук – кореспондент каналу ТВі, робота «Таємниця серверної кімнати».

Номінація «Надія журналістики» – Ольга Юдіна, позаштатний журналіст  суспільно-політичної інформаційно-аналітичної інтернет-газета «Фраза», робота «Потемкинская экология по-днепропетровски, или Штрихи к «пакращенню».

Фіналісти:

 • Мар’яна Пітковська – журналіст інформаційної служби телеканалу ZIK (м. Львів), робота «Аби добрим був».
 • Євгенія Подобна (Федоренко) – кореспондент «5 каналу», робота «Ремонт на Поштовій площі загрожує музею Магдебурзького права».
 • Тетяна Свереда – кореспондент газети «Луцький замок», робота «Малює, не торкаючись поверхні».
 • Вікторія Хамаза – редактор ТРК ВІККА (м. Черкаси), робота «Черкаський Хатіко».

Спеціальна номінація «Кращий матеріал про захист прав людини в Україні»:  Ігор Колтунов,  журналіст програми «Агенти Впливу» телеканалу НТН, робота «Міліцейські схеми».

Фіналісти:

 • Ольга Веснянка – журналістка української редакції Deutsche Welle, робота «Право на протест: судді краще знати, коли людям мітингувати?».
 • Тарас Зозулінський– спеціальний кореспондент "Юридичного Вісника України", робота «Озброєні й безкарні: влада лише імітує боротьбу зі злочинністю в лавах правоохоронців».
 • Анастасія Москвичова – журналіст Радіо Свобода / Радіо Вільна Європа, робота «Кілька днів катувань – і нічого, крім штрафу?».
 • Рустем Халілов – журналіст журналу «Коментарі», робота «Побег от войны к бюрократии».

Оцінювало конкурсні роботи експертне журі у складі:

 1. Андрія Куликова, ведучого програми «Свобода слова» на каналі ICTV;
 2. Валентини Самар, керівника Центру журналістських розслідувань (м. Сімферополь);
 3. Зураба Аласанії, засновник ІА «МЕДИА-ПОРТ» (м. Харків);
 4. Ігоря Тупікіна, заступника головного редактора журналу «Фокус».
 5. Михайлини Скорик, незалежного тележурналіста, медіа-експерта;
 6. Наталки Гуменюк, незалежного журналіста, викладача НУ «Києво-Могилянська академія»;
 7. Олександра Бондаренка, журналіста департаменту інформаційного мовлення телеканалу «Україна»;
 8. Олександра Мартиненка, генерального директора «Інтерфакс-Україна»;
 9. Олекси Шалайського, керівника проекту «Наші гроші»;
 10. Олексія Мустафіна, головного редактора телеканалу СТБ;
 11. Тетяни Мокротоварової, головного редактора інформаційно-аналітичного порталу «Коментарі»;
 12. Ярослава Сухомлина, видавця Чернігівської медіа-групи;

 

Члени журі спеціальної номінації «Кращий матеріал про захист прав людини в Україні», заснованої Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки посольства Великої Британії в Україні:

 • Юлія Щербініна, керівник Сектору демократичного врядування програми розвитку ООН;
 • Андрій Куликов, ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV;
 • Максим Щербатюк, правозахисник, програмний директор Української гельсінської спілки з прав людини;
 • Максим Буткевич, правозахисник, журналіст;
 • Олексій Курка, координатор з питань інформаційної політики Посольства Великої Британії в Україні;
 • Тетяна Печончик, правозахисник, журналіст.

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Честь професії 2013» відбулася 25 квітня у концерт-холі «Оазис» у Києві. Музичний супровід церемонії здійснив гурт Lush Life.

 

Конкурс «Честь професії 2013» відбувався в межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери конкурсу – Представництво Програми розвитку ООН в Україні, Посольство Великої Британії в Україні, компанія Amway, ТМ Інкерман, квіткова компанія «Камелія», компанія Кока-кола Україна, ТМ Неміров, Міжнародний Інститут Менеджменту, компанія КАТА.