Схожі новини

> 10-11-2015

АНОНС: Прес-конференція: «Свобода слова в Інтернеті – під загрозою боротьби з піратством»

Медіа юристи обговорять загрози свободі слова, що містить законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет”  № 3353.

> 30-04-2015

Українська Асоціація Видавців (УАВПП)  проведе  зустрічі редакторів комунальної та приватної преси. В ході дискусії УАВПП збере та узагальнить побажання місцевих ЗМІ, аби підвищити ефективність роздержавлення газет. Дати: 15 травня - м. Дніпропетровськ, 22 травня - м. Хмельницький.

> 16-03-2015

АНОНС: 16 березня в Києві відбудеться круглий стіл «Законодавство щодо суспільного мовлення: європейські стандарти та пріоритетні зміни до закону. Модель регіонального мовлення».

Місце: Київ, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ», вул. Богдана Хмельницького, 8/16, Київ. Час: 14.00-16.00 
> 17-12-2014

У Верховній Раді 10 грудня зареєстровано проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України (законопроект № 1357), розроблений за участі Інституту Медіа Права. Яких змін очікувати й які переваги нададуть внесені зміни у разі їх голосування парламентом?

> 17-12-2014

22 грудня - Інститут Медіа Права запрошує взяти участь у експертному обговоренні «Регулювання діяльності ЗМІ під час виборів: порядок денний до нового парламенту», яке відбудеться у Київі.

> 01-11-2011

Прозорість медіа власності є запорукою плюралізму медіа та доступу громадян до різноманітного контенту

> 04-10-2011

Юристи УНЦПД підготували рекомендації для органів державної влади з організації процесу надання доступу до публічної інформації.

> 03-10-2011

Новий закон про вибори має забезпечити незалежність ЗМІ у висвітленні виборчих процесів та діяльності кандидатів

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 1288
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 3-10-2011
 (голосов: 0)
3-10-2011

Чи зможуть ЗМІ критикувати владу під час виборів?

Категорія: Медіа і закон » Законодавчі ініціативи

За ініціативи партенра "У-Медіа" Української ассоціації видавців періодичної преси (УАВПП) медійні громадські організації хочуть внести до проекту про парламентські вибори норми, які гарантують незалежне висвітлення виборчого процесу.

У відхиленні законопроекту № 7872 про мораторій на перевірки ЗМІ під час виборів потрібно звинувачувати не тільки діючу владу, а й журналістів. Таку думку висловила народний депутат Ірина Геращенко під час конференції «Чи зможуть ЗМІ критикувати владу під час виборів 2012?», яка відбулася в Києві 30 вересня.

«Мене здивувала позиція провладної фракції, яка не проголосувала за законопроект, оскільки текст фактично був переписаний із постанов, які парламент ухвалював перед кожними виборами. Крім того, серед авторів проекту є представники майже всіх фракцій. Автори погоджувалися доопрацювати документ між першим і другим читанням, врахувавши всі зауваження. Але більшість не підтримала це проект навіть в першому читанні», - сказала Ірина Геращенко. За словами народного депутата, за такий стан справ варто критикувати і журналістів, яким, в переважній більшості, байдуже до питань цензури. «Журналісти про це згадають, коли розпочнеться виборча кампанія і у них виникнуть проблеми», - додала вона.

Щодо ж рівного доступу кандидатів у депутати до ЗМІ під час виборів, то на думку, Ірини Геращенко, такого доступу немає й нині у діючих депутатів. «Важко пробитися на ОДТРК, навіть маючи законні права», - зауважила Ірина Геращенко.

Учасники конференції, організаторами якої були Українська асоціація видавців періодичної преси та Індустріальний телевізійний комітет, обговорили проект закону «Про вибори народних депутатів України», підготовлений Мін'юстом на прохання президента. Проект незабаром має бути зареєстрований і розглянутий у парламенті.

Юристи і журналісти, які брали участь у конференції, виокремили низку проблемних правових норм, які регулюють діяльність ЗМІ під час виборів. На думку учасників, до цього законопроекту варто внести положення про заборону перевірок ЗМІ не тільки під час виборів, а й після них. Зокрема, юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська вважає, що не можна проводити перевірки ЗМІ, пов'язані з виборами, через півроку після них. Перевірки необхідні лише тоді, коли є встановлений судом факт порушень виборчого законодавства.

Тетяна Котюжинська також запропонувала внести до законопроекту про вибори народних депутатів норми про доступ до публічної інформації або зробити посилання на закон «Про доступ до публічної інформації».

На думку юриста Інституту розвитку регіональної преси Людмили Опришко, право на відповідь у ЗМІ треба замінити на право на спростування, оскільки зазвичай відповідь дається кандидатом у депутати на оціночні судження, які він вважає недостовірними. А право на спростування дає можливість вимагати спростування фактів, які є неправдивими  не тільки на думку самого кандидата.

Також лунали пропозиції чіткіше виписати статтю про передвиборчу агітацію та інші.

Учасники конференції вирішили всі узгоджені пропозиції направити президенту, Міністерству юстиції, парламенту з проханням сприяти доповненню проекту про вибори народних депутатів нормами, що гарантують незалежне висвітлення парламентських виборів 2012 року.

Нагадаємо, 23 вересня 2011 року Верховна Рада відхилила законопроект № 7282 «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони проведення перевірок засобів масової інформації у період передвиборної агітації».

За матеріалами «Телекритики» http://www.telekritika.ua/news/2011-09-30/66146.