Схожі новини

> 10-11-2015

Новий закон про поліцію не обмежує право журналістів фільмувати або фотографувати поліцейських — ІМІ

Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян фільмувати або фотографувати поліцейських. Таким є результат аналізу ЗУ «Про Національну поліцію», підготовлений юридичним відділом ІМІ у відповідь на звернення журналістів.

> 15-10-2015

Юридична «Гаряча лінія» для журналістів у день виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (місцеві вибори) працюватиме з 07.00 ранку 25 жовтня 2015 року до 07.00 ранку 26 жовтня 2015.

> 11-09-2015

15, 16, 17 та 23 вересня - Інститут розвитку регіональної преси запрошує журналістів взяти участь у вебінарах з виборчого законодавства, що регулює діяльність ЗМІ. Реєстраційна форма працює для всіх чотирьох вебінарів - http://bit.ly/1Kf1PRN. 

> 08-07-2015

Величезний  обсяг інформації, що кожного дня оточує людину, вимагає від неї уміння аналізувати інформаційні потоки. Важливо усвідомлювати вплив, який здійснює інформація на людину, й відповідно фільтрувати джерела. Медіа грамотність стає особливо важливою в епоху  олігархізації ЗМІ, коли комерційне й політичне підґрунтя переважає в роботі засобів масової інформації. Тому запитання «кому це вигідно» завжди буде доречним при поглинанні новин та інформаційних посилів. ВІДЕО

> 08-07-2015

Інститут масової інформації (ІМІ) оприлюднив результати моніторингу «Барометр свободи слова» за перше півріччя 2015 року. Фізична агресія щодо журналістів в Україні почала зменшуватися: 23 напади на журналістів, що майже в 11 разів менше, ніж за відповідний період 2014 року (249 нападів), і в півтора менше ніж за друге півріччя 2014 року (37 нападів). Серед випадків порушень прав журналістів найбільше було перешкоджань й обмежень у доступі до інформації.

> 29-12-2014

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) звертає увагу журналістів на те, що у законодавстві України відбулися зміни, згідно з якими скарги (заяви) на відмову у наданні інформації  з вимогою притягнення  до адміністративної відповідальності подаються не до прокуратурури, як це було раніше, а до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Юристи Інституту презентували новий шаблон скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації.

> 03-12-2014

Проект "Владометр" зробив аналіз передвиборчих обіцянок політичних партій, які увійшли до нового парламенту. Відео "Що у програмі? Чого очікувати від нової Верховної Ради?" - візуалізований результат аналізу програм, відповідно до якого можна вимагати виконання обіцянок.

ВІДЕО

> 17-11-2014

Фундація "Суспільність" виготовляє телевізійну програму "НЕ-СТАНДАРТ" з метою пояснити пересічним громадянам сутність та важлиість дотримання стандартів професійної журналістики. Програма виконує просвітницьку функцію, а також є цікавим якісним продуктом, який розвіює міфи про непогрешимість медій.

ВІДЕО

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 2123
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 5-09-2011
 (голосов: 1)
5-09-2011

Порушення прав журналістів в Україні

Категорія: Права журналістів, Всі відео

 

 

У випадку будівництва в районі Троєщина в місті Києві охоронці фірми-забудовника били протестувальників, а міліціонери дивилися вбік й вдавали, що нічого не бачать. Під час руйнації скверу, де зводитиметься будинок, охоронці на очах міліції б’ють журналіста, який робить репортаж про події й акцію захисту скверу. Така поведінка не має жодних наслідків для міліціонерів та охоронців. При тому, що існує оперативне відео та фотографії, слідчі кажуть, що не можуть знайти цих людей. Це один з кричущих прикладів порушення прав журналістів.

Ще одним прикладом може бути поведінка мера Харкова Михайла Добкіна, який на прес конференції публічно називає журналіста Катерину Морозову «ручною собачкою» й додає, що зараз Харків побачить її «гнилі репортажі». Цей факт нанесення публічної образи демонструє неповажне ставлення до журналістів з боку можновладця, і цей пан не отримує покарання.

Мітки: права журналістів, КНМП, моніторинг