Схожі новини
Новий закон про поліцію не обмежує право журналістів фільмувати або фотографувати поліцейських — ІМІ
Новий закон «Про Національну поліцію» не обмежує право журналістів чи інших громадян фільмувати або фотографувати поліцейських. Таким є результат аналізу ЗУ «Про Національну поліцію», підготовлений юридичним відділом ІМІ у відповідь на звернення журналістів.
Юридична «Гаряча лінія» для журналістів у день виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост (місцеві вибори) працюватиме з 07.00 ранку 25 жовтня 2015 року до 07.00 ранку 26 жовтня 2015.
15, 16, 17 та 23 вересня - Інститут розвитку регіональної преси запрошує журналістів взяти участь у вебінарах з виборчого законодавства, що регулює діяльність ЗМІ. Реєстраційна форма працює для всіх чотирьох вебінарів - http://bit.ly/1Kf1PRN.
Інститут масової інформації (ІМІ) оприлюднив результати моніторингу «Барометр свободи слова» за перше півріччя 2015 року. Фізична агресія щодо журналістів в Україні почала зменшуватися: 23 напади на журналістів, що майже в 11 разів менше, ніж за відповідний період 2014 року (249 нападів), і в півтора менше ніж за друге півріччя 2014 року (37 нападів). Серед випадків порушень прав журналістів найбільше було перешкоджань й обмежень у доступі до інформації.
Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) звертає увагу журналістів на те, що у законодавстві України відбулися зміни, згідно з якими скарги (заяви) на відмову у наданні інформації з вимогою притягнення до адміністративної відповідальності подаються не до прокуратурури, як це було раніше, а до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Юристи Інституту презентували новий шаблон скарги щодо порушення права на доступ до публічної інформації.
Вебінар "Захист прав журналістів у день виборів". 23 жовтня 2014 року о 13.00, Інтернет. Доповідач: Людмила Опришко – медіа-юрист, медіа-тренер. Цільова аудиторія: журналісти. Реєстрація до 12.00 23 жовтня 2014 року.
Кілька медіа НУО, партнерів "У-Медіа", надаватимуть юридичну підтрмику журналістам та ЗМІ у виборчий період. Журналісти можуть звертатись до будь якої з організацій - Інституту розвитку регіональної преси, Інституту масової інформації, Незалежної медіа профспілки, Інституту медіа права. Контакти юристів дивіться у тексті новини.
Інститут масової інформації (IMI) запрошує журналістів на дводенний тренінг з висвітлення виборів «Журналіст і вибори» у Харкові (11-12 квітня) та Донецьку (14-15 квітня). Тренінг приділить увагу законодавчим аспектам роботи медіа у виборчий період, поділиться способами оперативної журналістики, говоритиме про методи фальсифікації й маніпулювання виборчих штабів.
- У-Медіа » Медіа і закон » Права журналістів » Захист прав журналістів - справа самих журналістів
- Переглядів: 1313
- Автор: rfgtw
- Дата: 5-09-2011
Захист прав журналістів - справа самих журналістів
Категорія: Медіа і закон » Права журналістів
2 вересня 2011 року Київська незалежна медіа профспілка провела семінар з захисту прав журналістів, під час якого повідомила результати моніторингу порушень прав журналістів. Протягом 2009 року КНМП зафіксувала 171 випадок порушень прав журналістів, в 2010 – 376, за вісім місяців 2011 року – 196.
"Ми бачимо тенденцію до збільшення тиску на журналістів та кількості порушень прав, професія стає більш небезпечною. Журналісти мусять об’єднуватись, щоб захищати свої права. Якщо цього не відбудеться, професія журналіста зникне, це вже буде не журналістика", - ділиться висновками моніторингу Юка Гаврилова, керівник Юридичного бюро.