Схожі новини
Запрошуємо журналістів до участі у тренінгу з технології проведення журналістських розслідувань корупції та зловживань у земельній сфері від ІРРП, Сімферополь, 31.05-01.06.2012 р.
Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) пропонує журналістам усіх видів ЗМІ взяти участь у тренінгу з технології проведення журналістських розслідувань (поглиблений рівень), 26-30 травня 2012 року, Сімферополь.
Тележурналіст Азад Сафаров: "Відсутність реакції на журналістські розслідування — ознака незрілого суспільства".
Інтерв'ю з переможцем першого щорічного конкурсу журналістських розслідувань для молодих журналістів, який Посольство США в Україні проводить спільно з інтернет-виданням «Українська правда».
Ігор Чуб, газета «День»
Європейська дослідницька організація оприлюднила результати дослідження "Ефективність журналістських розслідувань в Україні", що проводилось на запит проекту "У-Медіа".
Європейська дослідницька асоціація (ERA) оприлюднила звіт по опитування журналістів, що займаються розслідуваннями: влада більш позитивно реагує на розслідування та вживає заходів. Дослідження проводилось на запит проекту "У-Медіа".
Олександр Акименко, співзасновник проекту "ПЛАТФОРМА": "Займаюсь розслідуваннями, тому що з дитинства маю загострене почуття справедливості"
- У-Медіа » Медіа і демократія » Журналістські розслідування » Журналістських розслідувань побільшало у 2011 році
- Переглядів: 228
- Автор: Irina
- Дата: 4-11-2011
Журналістських розслідувань побільшало у 2011 році
Категорія: Медіа і демократія » Журналістські розслідування
Частота і тематика журналістських розслідувань. Серпень 2011.
Журналісти розслідувальники вважають, що кількість розслідувань зменшилась. Однак, згідно з підрахунками кількості розслідувань, що були опубліковані протягом останнього року тими самими розслідувальниками, кількість розслідувань збільшилась. Причому в 2011 році частка тих, коли один журналіст проводив більше чотирьох розслідувань суттєво збільшилась (діаграма 1). Трохи більше половини провели за останній рік не більше 6 розслідувань. Лише 10% опитаних заявили, що провели більше 21 розслідування за останній рік. Однак, за оцінками експертів, респонденти називали розслідуваннями власні аналітичні публікації, які не відповідають вимогам цього жанру в повній мірі.
Більшість розслідувань були опубліковані в друкованих або в Інтернет ЗМІ.
На запитання щодо якості розслідувань, що друкуються або надаються в ефір, респонденти більше схилялись до покращання журналістських розслідувань за останній рік.
Переважна кількість респондентів (67%) вважає, що якісних розслідувань менше половини. Однак, відсоток таких респондентів знизився порівняно з минулим роком: у 2010 році 75% вважали, що якісних розслідувань менше половини. Тому, можна говорити про покращання якості розслідувань, якщо найбільш проінформована про стандарти розслідувань частина журналістів вбачає все більше якісних журналістських розслідувань.
Дані дослідження «Журналістські розслідування: динаміка активності 2010-2011 рр.», що проведене ГО «Європейська дослідницька асоціація» у співпраці з ГО «Демократичні ініціативи молоді» для проекту «У-Медіа». Із запитаннями щодо даних дослідження можна звертатись до Ірини Негрєєвої, менеджера комунікації, моніторингу та оцінки, (044) 458-44-39, .
Довідка про дослідження:
Метод: полустандартизоване телефонне опитування ПГ.
Цільова аудиторія: професійна група журналістів (298 респондентів) журналісти різних типів ЗМІ, яких було розподілено на три групи: 1) учасники тренінгів ІРРП; 2) журналісти, які проводять журналістські розслідування, в тому числі учасники конкурсу ЖР, який проводив ACTION-MSI у 2008 та 2009 роках; 3) які отримали грант на проведення журналістського розслідування; досвідчені та визнані журналісти, в тому числі отримувачі грантів від ACTION-MSI та SCOOP.
Географія проекту: Всеукраїнське.
Терміни проекту: з 1 серпня по 5 вересня.
Анкета містить 20 запитань.