Схожі новини

> 18-06-2012

Джинни Бурджо (Jeanne Bourgault), президент Интерньюз, в интервью Новому репортеру рассказала о достижениях организации за прошедшие 30 лет, успехах и трендах в мировой медиасфере.

> 23-05-2012

Інформаційний простір – це завжди система, яка складається з багатьох факторів, але базується все ж на трьох основних речах– ринок, або власники, споживачі, або аудиторія, журналісти, або виробники інформації. В чому тут українські особливості? (матеріал з сайту MediaSapiens)

> 17-05-2012

16 травня у медіа-центрі ІПЦ-Феодосія відбувся тренінг з співпраці НУО з медіа. Керівники та представники громадського сектора отримали знання та навички для ефективної комунікації зі ЗМІ.

> 10-05-2012

 

11-12 квітня 2012 р. пройшла конференція Innovation Lab, яка зібрала біля 40 громадських активістів, комп’ютерних гіков, програмістів, завданням яких було розробити кращих п’ять соціальних ідей за 48 годин та презентувати їх журі.

> 06-04-2012

5 квітня програма «У-Медіа»/Інтерньюз у співпраці з проектом UNITER/Pact організувала у м. Саки (Крим) останній із серії тренінгів на тему «Основи ефективної присутності громадськіх організацій у мас-медіа».

> 28-03-2012

27 березня програма «У-Медіа»/Інтерньюз у співпраці з проектом UNITER/Pact організувала у Джанкої (Крим) тренінг «Основи ефективної присутності громадськіх організацій у мас-медіа».

> 21-03-2012

Довгоочікуваний переклад російською мовою керівництва для НПО з управління виграним проектом USAID.

> 19-03-2012

Уряд Швеції вирішив продовжити спеціальну ініціативу щодо демократизації та свободи слова, яка почалася в 2009 році. 

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 183
  • Автор: Irina
  • Дата: 1-03-2011
 (голосов: 0)
1-03-2011

Інтерв'ю з Оксаною Майдан щодо конкурсу "Честь професії"

Категорія: Свобода слова, Новини

Оксана Майдан, заступник директора проекту "У-Медіа", відповідає на запитання щодо цілей професійного конкурсу й ролі журналістики у суспільстві.

– Як з’явилася ідея проведення конкурсу «Честь професії»?

Оксана Майдан: Ідея виникла у 2009 році й була спільною – наша і наших партнерів Української асоціації видавців періодичної преси та Незалежної асоціації телерадіомовників. Ми підтримуємо цей конкурс тому, що однією з цілей програми «У-Медіа» є підвищення професіоналізму журналістів, якості інформації та журналістики в цілому, а також покращання доступу громадян до інформації. Конкурс журналістики «Честь професії», як і будь-яке інше змагання, є одним з способів підвищення кваліфікації журналістів та якості медіа контенту.

– Яких результатів Ви очікуєте від проведення другого конкурсу «Честь Професії»

– Оксана Майдан: Хочу навести кілька міжнародних стандартів професійної журналістики, до яких звертає увагу програма «У-Медіа»: відділення фактів від коментарів, достовірність, своєчасність, баланс думок, незалежність, об’єктивність. Медіа моніторинг, який протягом останніх півтора року проводять наші партнери, та опитування медіа-експертів свідчать про те, що далеко не всі журналісти дотримуються цих стандартів.

Українська журналістика повинна орієнтуватися на світовий рівень. Україна ні в якому разі ні у журналістиці, ні у економіці чи в інших сферах не є унікальною країною. Будь-які твердження про унікальність - це лише відхід від проблеми і пошук причин, аби не прикладати максимум зусиль для вирішення існуючих проблем. Кращі міжнародні практики та міжнародні стандарти, у тому числі в журналістиці, можна і треба використовувати у власній практиці щодня. Тоді якість журналістики підвищиться швидко.

Звичайно, нелегким завданням для журналіста є поєднання загальних стандартів та конкретного змісту матеріалів, зважаючи на непрості економічні та політичні умови, що склалися в Україні. Щодо способу подачі інформації: в усьому світі існує поділ журналістів на репортерів, які оперативно подають матеріали з місця подій та шукають гарячі факти, і аналітиків. Гадаю, останніх в Україні, по-справжньому високого рівня професіоналів, ще небагато. Саме тому важливо використовувати міжнародні стандарти і одночасно вчитися у класних, досвідчених медійників - і в українських, і у західних колег. Володіння іноземними мовами було б суттєвою допомогою. І вже через декілька років ситуація змінилася б на краще.

– Як Ви гадаєте, чи є журналістика в Україні «четвертою владою»?

– Оксана Майдан: Гадаю, що наразі ні. Щоб бути «четвертою владою», журналісти повинні вміти професійно контролювати три перші гілки влади – законодавчу, виконавчу і судову - та шляхом постійного оприлюднення необхідної громадянам інформації не дозволити цим «трьом гілкам владам» зробити небажаних для країни кроків. Журналісти не обов’язково повинні відчувати себе «вартовими псами». Але їх постійна участь у налагодженні мостів комунікації з «трьома гілками влади» була б істотним позитивним кроком. У розвинутих країнах для політиків чи бізнесменів вважається престижним дати інтерв’ю відомому журналісту, аби ця розмова з’явилася на сторінках популярного видання чи в ефірі рейтингового каналу. У нас поки що така практика непопулярна. Не можу однозначно стверджувати, хто більше у цьому винен – влада чи журналісти.

Але однозначною є необхідність доступу медіа до публічної інформації для справді незалежного висвітлення того, що відбувається. Відповідний закон, нещодавно прийнятий Парламентом, безперечно допоможе налагодити двосторонній рух по комунікаційному мосту.

– На Вашу думку, у нинішніх реаліях для журналіста важливіше знайти новину, чи вміло, об’єктивно її розтлумачити та прокоментувати?

– Оксана Майдан: І знайти новину складно, і подати її також непросто. Звичайно, професіоналу простіше виконувати свою роботу добре, а якщо людина лише пробує себе у журналістиці – їй треба добре подумати, що є новиною, а що ні.

Новину можна знайти практично скрізь, адже всюди щось трапляється. Але чи цікаві геть усі новини читачам, слухачам та глядачам? Думаю, що ні. Тому потрібно зважати на соціальну значимість інформації і обирати тільки те, що буде цікаво громадянам, до того ж подавати новини потрібно у нейтральному ключі.

Коментарі також потрібні, аби допомогти глядачам та читачам сформувати власну думку про подію чи явище. Тому варто дуже ретельно та прискіпливо підбирати експертів для отримання адекватних коментарів. Звичайно, найкраще, аби думок було багато, але можна зупинитися хоча б на двох. Вони не обов’язково повинні бути діаметрально протилежними, але принаймні точки зору, які у них відстоюються, мають чимось відрізнятися.

– Розкажіть, будь ласка, детальніше про програму «У-Медіа».

 – Оксана Майдан: Програма «У-Медіа» працює на покращення українського медіа-середовища. У нашій діяльності - три пріоритетні напрямки. Перший більшою мірою пов'язаний з медіа-грамотністю та медіа-моніторингом. Мета цього напряму – підвищити якість інформації та рівень доступу до неї громадян. Декілька ґрантистів «У-Медіа» моніторять друковану пресу й основні телеканали та щомісячно роблять звіти моніторингу, які розміщують на своїх сайтах та розповсюджують серед зацікавленої аудиторії. Конкурс «Честь Професії» реалізовується в рамках саме цього пріоритету.

Другий напрямок безпосередньо пов'язаний із адаптацією українського медіа-законодавства до європейських стандартів. В рамках цього напрямку працюють медіа-юристи, які контактують з представниками уряду та парламенту, допомагають їм розробити закони, які сприятимуть журналістам у їх професійній діяльності, та покращать медіа середовище в Україні.

 Третій напрямок пов'язаний з інституційною розбудовою недержавних медіа-організацій. Ми здійснюємо технічну допомогу неурядовим медіа-організаціям у вдосконаленні їх внутрішньої структури. Мета проектів цього напрямку – підвищення професіоналізму і впливовості медіа організацій для надання допомоги журналістам.

Розмову провела Христина Дрогомирецька

http://www.konkurssmi.org/news/137.html