Інформація
  • Переглядів: 816
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 8-08-2013
 (голосов: 0)
8-08-2013

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП)

Категорія: У-Медіа » Партнери

За сприяння «У-Медіа» Інститут Розвитку Регіональної Преси (ІРРП) здійснює три основні напрямки діяльності, зокрема, розвиток розслідувальної журналістики, підвищення рівня професіоналізму журналістів при роботі в новітніх медіа та юридичну підтримку журналістів. Цільова аудиторія Інституту: журналісти, редактори та власники регіональних медіа.

 

1) Сприяння розслідувальній журналістиці. Тренінги для журналістів розслідувачів, щорічні конференції, підтримання мережі розслідувачів та юридичних підтримка сприяють вихованню нового покоління шукачів істини та кристалізації стандартів якісної розслідувальної журналістики в Україні. Заходи розраховані як на початківців, так й на досвідчених розслідувачів, й пропонують широкий спектр тем, починаючи з вибору тем, пошуку й зберігання інформації, до інструментів візуалізації та безпеки роботи журналістів. Початківці матимуть змогу пройти 2-тижневі стажування у знаних агентствах розслідувальної журналістики.

ІРРП знаходиться в постійному контакті з членами української мережі журналістів розслідувальників. Наприкінці 2013 року, Інститут розвитку регіональної преси проведе V Міжнародну конференцію журналістів розслідувачів за участю майже 100 українських медіа професіоналів та міжнародних експертів.

2) Сприяння розвитку нових медіа. Як видно із опитування журналістів мережі ІРРП, низький рівень кваліфікації, відсутність  навичок із нових медіа та інертність були названі основними бар’єрами для конвергенції. ІРРП планує продовжувати новий медіа-тренінг для регіональних журналістів, аби допомогти їм подолати головні проблеми у започаткуванні конвергенції та застосуванні нових медіа.

ІРРП  буде продовжувати проводити шестиденні навчальні цикли із нових медіа для 16 журналістів та 16 редакторів, які представляють одні т ті самі видання. Для тренінгів ІРРП запросить нових тренерів, які були потреновані «У-Медіа» раніше під час тренінгу для тренерів у  2012 році.

ІРРП проведе спеціальний технічний дводенний навчальний семінар із нових медіа для цільової групи у 18 журналістів із відібраних відділів новин. Відбір буде проведено на конкурсній основі з урахуваннями кваліфікації та готовності застосування отриманих знань.

3) Юридична підтримка журналістів та медіа бізнесів. Юридичний відділ ІРРП проводить регулярні тренінги та вебінари з медіа законодавства, надає юридичні консультації (письмові, допублікаційна експертиза, складання процедурних документів та запитів, підтримка у судах, складання петицій до Європейського Суду з Прав Людини), й, за потреби, забезпечує захист журналістів під час судових розглядів. Медіа юристи Інституту беруть активну участь у законотворчій діяльності та часто виступають експертами з питань судової практики та застосування законодавства, що регулює діяльність засобів масової інформації та журналістів.

Юристи мережі ІРРП працюють над створенням електронного «Пакет інструментів щодо судових практик в Україні у сфері медіа» (матеріали справ, пояснення та плани дій у кожній типовій ситуації ), який буде доступний онлайн http://irrp.org.ua/judicial_practice.html. Справи розміщені за категоріями (доступ до публічної інформації, дифамація, захист прав журналістів, захист джерел інформації, втручання у приватне життя, ін.) та містять короткий опис кожної справи із рекомендаціями для журналістів та їх адвокатів.

Протягом півторарічної діяльності за проектом, у тренінгах ІРРП взяли участь більше 520 журналістів та редакторів. Юристи ІРРП надали близько 900 юридичних консультацій та 15 разів представляли інтереси журналістів в судах різних інстанцій.

 

Корисні ресурси:

  • Анонси тренінгів та публічних заходів Інституту – http://www.irrp.org.ua/events;
  • Посібники з журналістської майстерності - http://www.irrp.org.ua/tutorials/books/#;
  • Отримання юридичної консультації - http://irrp.org.ua/medialaw.html;
  • Юридичні запитання з відповідями - http://www.irrp.org.ua/medialaw/consult.