Схожі новини

> 22-09-2016

В 2016 році Інтерньюз провів друге дослідження стану впровадження медіаосвіти в Україні. Дослідження виявило успіхи та труднощі, намітило тенденції, й сприяло визначенню пріоритетів у розвитку медіа грамотного суспільства за допомогою середньої освіти. 

> 16-05-2016

10-11 червня у місті Маріуполі відбудеться другий Донбас Медіа Форум «Журналістика в кризових регіонах під час змін», який збере регіональних журналістів східних регіонів України для обговорення важливих тем та участі в майстер класах українських та міжнародних експертів. Метою Форуму є пошук можливих шляхів до збереження медійного простору Донеччини та формування безпечного медійного середовища для роботи журналістів у східних регіонах. 

> 07-04-2016

Академія української преси за підтримки Інтерньюз запрошує журналістів зі сходу України взяти участь у тренінгах з конфліктно-чутливої журналістики. Триденні тренінги присвячені відповідальному висвітленню конфліктів, в тому числі військового конфлікту на Донбасі та проблем внутрішньо переміщенних осіб. Дати проведення: Маріуполь - 14-16.04.16, Запоріжжя - 20-22.04.16, Сєвєродонецьк - 27-29.04.16.

> 03-12-2015

Незалежна асоціація телерадіомовників та Українська асоціація видавців періодичної преси оголосили прийом заявок на сьомий конкурс професійної журналістики "Честь професії 2016". Роботи можна подавати з 18 листопада 2015 року по 31 січня 2016 року. До розгляду приймаються роботи, що були надруковані або надані в ефір з 1 січня по 31 грудня 2016 року. Про номінації та умови конкурсу читайте далі>>>

> 10-07-2015

Експерти з цифрової безпеки Інституту масової інформації рекомендують журналістам дотримуватися 6 правил при складанні паролей до своїх акаунтів у соціальних мережах, електронній пошті, входу в систему та ін., а також де можна надійно зберігати паролі. Поради від ІМІ — на інфографіці

> 09-07-2015

16 липня, в четвер, о 12-00 в конференц – залі НАН України (вул. Володимирська, 55) відбудеться круглий стіл за темою: "Як реанімувати регіональну журналістику: медіареформи та саморегуляція". Експерти та регіональні журналісти обговорять ситуацію в регіональних медіа з огляду на моніторинг друкованих та інтернет-видань; торкнуться питань відповідальності за якість медіа контенту та визначатимуть механізми саморегуляції як спосіб боротьби із цензурою. 


> 08-07-2015

Величезний  обсяг інформації, що кожного дня оточує людину, вимагає від неї уміння аналізувати інформаційні потоки. Важливо усвідомлювати вплив, який здійснює інформація на людину, й відповідно фільтрувати джерела. Медіа грамотність стає особливо важливою в епоху  олігархізації ЗМІ, коли комерційне й політичне підґрунтя переважає в роботі засобів масової інформації. Тому запитання «кому це вигідно» завжди буде доречним при поглинанні новин та інформаційних посилів. ВІДЕО

> 25-05-2015

26 травня, у вівторок о 13.00 на факультеті історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (вул. Кафедральна, 2, ауд.18) відбудеться круглий стіл на тему «Інформаційний простір України: нагальні виклики в умовах війни та інформаційної агресії». 

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
  • Переглядів: 1124
  • Автор: rfgtw
  • Дата: 17-10-2014
 (голосов: 0)
17-10-2014

Чому в Україні так багато джинси?

Категорія: Стандарти журналістики, Медіаграмотність, Всі відео

Джерело: http://video.telekritika.ua/show/lekt...
В українських ЗМІ вистачає професійних журналістів, які мають тисячі фоловерів у соцмережах, але матеріали яких не призводять до відставок держслужбоців. Таке враження, що журналістів слухають, але не чують. Проблема маловпливовості преси та дискредитації професії журналіста в суспільстві буде лише поглиблюватись напередодні чергових президентських виборів, говорить медіа-експерт.


"Коли наші нові українці вже заробили свій первинний капітал і почали відкривати різноманітні фірми, спа-салони, автозаправки, кондитерські фабрики, щодня траплялося таке, що в Донецьку було по 2-3 презентації в день, і на них запрошували журналістів. Журналісти приходили, їх пригощали дорогими винами, делікатесами, а потім ще й давали по 50-100 гривень у конверті. Тільки напиши. Не всі, звісно, брали, але треба згадати той час. Мізерні зарплати, височенні ціни, порожні полиці в магазинах, скорочення, закриття видань, і, звісно, багато журналістів брали гроші. А так звані бізнесмени стояли збоку, спостерігали за цим і просто насміхалися. Я так думаю, що саме тоді вони зрозуміли, що журналістів можна купити за більші чи менші гроші. Пізніше почали купувати журналістів уже більш впливових видань, редакторів і цілі видання, а зараз купують цілими холдингами.

Наразі ці люди, колишні нувориші, при владі. То чи доводиться дивуватися? Ці люди не поважають журналістів, не розуміють ролі ЗМІ в суспільстві та дуже часто відкривають видання або телеканали просто для задоволення власних амбіцій -- для того, щоби когось облити брудом, когось навпаки незаслужено підвищити або прорватися на вищу сходинку влади. Дуже часто, погравшись з виданням, власник просто продає його разом із журналістами. Тобто сьогодні журналісти опинилися в такій собі роли раба",- говорить керівник проекту з моніторингу регіональних ЗМІ УОЦР Світлана Єременко.

За її словами, в Україні існує проблема дискредитації професії журналіста, і вона несе із собою чимало загроз не лише для самих ЗМІ, а й для всього суспільства. Багато хто з громадян так ще і не усвідомив, що незалежні впливові медіа - один з найважливіших чинників становлення вільної демократичної країни. Більше про те, як діяти журналістам в умовах, коли громадськість їх слухає, але наче не чує, а чиновники та політики демонстративно не поважають та не бояться, - у цій відеолекції.