Схожі новини

> 17-12-2014

18 грудня, у четвер, з 11:00 до 13:00- відкрита онлайн лекція з ефективних журналістських розслідувань, доступність лонгріда та роботу з даними, у рамках Ukrainian Media E-School.

> 15-12-2014

Проект «Посилення впливу журналістських розслідувань в Україні» (SIRU) ставить на меті збільшення кількості та покращення якості журналістських розслідувань в Україні. За підтримки канадського уряду, проект співпрацює з Громадським.ТВ над створенням програми журналістських розслідувань, що виходить щотижня на Громадському.ТІ онлайн та в ефірі Першого Національного.

> 04-12-2014

Он-лайн трансляція Шостої міжнародної конференції журналістів-розслідувачів України, яка візбудеться у Києві 5-6 грудня 2014 року, буде доступною через сайт Інституту регіональної преси, за посиланням http://bit.ly/1w3zJnb та у Твітері за хештегом #‎unij6‬.

> 17-11-2014

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) запрошує українських журналістів-розслідувачів взяти участь у щорічній дводенній конференції «Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку», яка відбудеться 5-6 грудня 2014 року, Київ

> 02-10-2014

2 жовтня, 13.00, УНІАН (Київ, вул. Хрещатик 4) – Громадське.ТВ,  Інтерньюз Нетворк та Посольство Канади в Україні провели спільну прес-конференцію з нагоди офіційного запуску проекту телевізійних журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», що є основним видом діяльності програми «Посилення впливу журналістських розслідувань в Україні» (SIRU).

> 11-03-2014

13 марта 2014, 13.00 - «Информационный пресс-центр» (IPC)  приглашает журналистов и блоггеров АР Крым и Юга Украины принять участив в вебинаре «Социальные расследования: образование, здравоохранение, ЖКХ». В программе - особенности работы с источниками информации, перечень открытых источников, способ получать и сохранять информацию, освещение тем с учетом интересов аудитории.

> 13-12-2013

П'ята міжнародна конференція журналістів розслідувальниів "Журналістські розслідування в Україні та Європі: досягнення, проблеми та перспективи розвитку“ відбулась в Києві 30 листопада-1 грудні 2013 року. Організатор конференції - Інститут розвитку регіональної преси - пропонує відео запис виступів трьох сессій, що користувались попитом серед учасників заходу. Відео доступно також на сайті ІРРП.

> 13-12-2013

Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП) зібрав воєдино перелік організацій, що надають підтримку журналістам росзлідувачам. 6 міжнародних програм технічної допомги пропонують грантову допомгу в Україні дл покращення якості та збільшення кількості розслідувань. ІРРП представляє їх стислий опис, посилання на сайти донорів та корисні адреси.

Контакти:
тел.: (044) 458-44-39
тел./факс: (044) 458-44-41
вул. Ризька, 15, Київ, 04112,
e-mail:
Інформація
 • Переглядів: 1007
 • Автор: rfgtw
 • Дата: 6-09-2011
 (голосов: 0)
6-09-2011

Журналістських розслідувань стало менше, але їх якість покращилась

Категорія: Медіа і демократія » Журналістські розслідування

 

В серпні 2011 року Європейська дослідницька асоціація провела опитування журналістів, які займаються розслідуваннями, методом телефонного інтерв’ю. Було опитано 250 журналістів, більшість з яких були учасниками тренінгів або брали участь в конкурсах журналістських розслідувань.

 

Опитування ставило за мету оцінити кількість, ефективність та наслідки журналістських розслідувань, рівень безпеки журналістів та доступ до інформації. Результати опитування порівнюються з аналогічним опитуванням розслідувальників у листопаді 2010 року.

 

  Коротко про результати опитування:

 

 • Опитані розслідувачі вважають, що кількість розслідувань за останній рік трохи зменшилась, але якість їх стала вищою.
 • За останній рік на 13 % зросла кількість тих, хто здійснив більше шести розслідувань.  Зросла активність тих журналістів, хто отримав вдалий досвід проведення розслідувань протягом року, – вони проводять більше розслідувань.
 • Більшість опитаних стверджують, що стежать за тим, що відбувається після оприлюднення матеріалів їх розслідувань. Найчастіше це набуває форматів розвитку теми розслідування і спілкування з героями розслідування. Інформаційні запити в органи внутрішніх справ та прокуратуру з вимогами розпочати офіційне розслідування, журналісти роблять рідко.
 • За останній рік підвищився інтерес журналістів розслідувачів до проблематики порушення прав людини.
 • Влада переважно реагувала на появу матеріалу, а в половині випадків навіть позитивно. За минулий рік значно зросла кількість матеріалів, які стали підставою для розслідування з боку правоохоронних органів (на 16%).
 • Більша половина журналістів стверджує, що після появи розслідувальних матеріалів тиску на них не було. Менше чверті скаржаться на тиск в прихованій формі.
 • У більшості випадків редакції не отримували позовів до суду після оприлюднення матеріалів. Якщо ж вони були, то визначаюча більшість з них вирішувалась на користь ЗМІ.
 • Більшість опитаних звертались з офіційними інформаційними запитами до органів влади за цей період. Трохи більше чверті опитаних задоволені відповідями, які вони отримали на свої запити; порівняно з 2010 роком їх кількість збільшилась на12%. Журналісти були здебільшого незадоволені обсягом інформації, що надавалась на їхні інформаційні запити.
 • За заявленими критеріями – оперативність, достовірність, доступність, повнота інформації – відповіді на інформаційні запити з боку влади оцінюються досить посередньо (3,13 з можливих 5 балів), однак цей показник є вищим за оцінки, надані у 2010 році – 2,83 з можливих 5. Суттєвих покращилась опція “оперативність” (3,37 у 2011 порівняно з 2,63 у 2010), позитивні оцінки якої зросли майже на третину (на 30 %), що журналісти пов’язують з новим законом “Про доступ до публічної інформації ”.


 

 •  Близько половини респондентів вважають, що ситуація із доступом до інформації за останній рік не змінилась. Тих, хто вважає, що стало краще (28%) трохи менше ніж тих, хто вважає, що ситуація погіршилась (30%). Порівняно з 2010 роком спостерігаємо позитивну динаміку, оскільки збільшилася частка тих журналістів, які вважають, що ситуація з доступом до інформації покращилася (на 18 %).

Повний звіт про дослідження українською мовою (PDF, 4,5Mb) можна завантажити тут.

Мітки: розслідування, дослідження