Під час збору робіт на другий конкурс професійної журналістики «Честь професії-2011» Кріс Уайлд, директор програми «У-Медіа», Інтерньюз-Нетворк поділився думками про роль журналістики в житті суспільства та унікальність конкурсу «Честь професії».
– Яких результатів Ви очікуєте від проведення другого конкурсу «Честь Професії»
– Кріс Вайлд: Переконаний, що європейські та міжнародні стандарти журналістики повинні діяти в Україні. Важливо, щоб журналіст збирав інформацію й готував свої матеріали об’єктивно та незаангажовано. Серед пріоритетних завдань програми є робота з студентами, молоддю, бо саме у цьому віці їх оптимально навчати якісним стандартам журналістики.
Сподіваюся, що ми зможемо привернути до конкурсу увагу більшої кількості журналістів, аби за допомогою нашого проекту вони більше дізналися про міжнародні стандарти журналістики, про те, як якісно виконувати професійну роботу, як забезпечити об’єктивність журналістських матеріалів. Найкращі журналістські роботи, звичайно, будуть винагороджені, але я думаю, що участь у конкурсі навіть важливіша, ніж винагороди за перемогу. Переконаний, що для кожного, хто пробуватиме свої сили у «Честі Професії-2011», – це суттєвий крок вперед.
– Як Ви гадаєте, чи є журналістика в Україні «четвертою владою»?
– Кріс Вайлд: Ще ні, оскільки нині політики самі не розуміють, хто такий справжній журналіст. Найпершою проблемою тут є недостатня комунікація влади і медіа. А по-друге, нині медіа-компанії, що функціонують в Україні, не надто якісні. Я у Києві лише 2 місяці, але вже за такий короткий термін помітив, що на рішення редактора більший вплив має «розважальність», аніж «інформативність», «новинність». І до того моменту, коли ця ситуація не зміниться, важко стверджувати, що журналістика в Україні є «четвертою владою».
– Охарактеризуйте, будь ласка, тезисно ідеального журналіста.
– Кріс Вайлд: Розумний, енергійний, стійкий, настирливий, чесний, безперервно навчається, уміє розуміти свою аудиторію, постійно вдосконалюється. Ідеальний журналіст повинен бути насамперед об’єктивним, бути людяним та мати гарні стосунки з людьми, незалежно від їх віку чи статусу.
– Що б Ви побажали цьогорічним учасникам конкурсу «Честь Професії-2011»?
– Кріс Вайлд: Гадаю, що основне у конкурсі «Честь професії-2011» – це процес. Як слоган Олімпійських ігор – «Головне участь, а не перемога». Адже участь у конкурсі – це перший крок до покращення своєї професії. Навіть, якщо журналіст, який подає свій матеріал на конкурс, не переможе, він, я переконаний, думатиме над тим, як переписати свою роботу, знайти додаткову інформацію для неї, взяти ще один коментар. На мою думку, конкурс «Честь Професії» – це, насамперед, нові знання та можливість по-іншому подивитися на свою роботу.
Розмову провела Христина Дрогомирецька
http://www.konkurssmi.org/news/137.html