Розслідування здатні впливати на ситуацію

Наприкінці травня 2010 року в рамках проекту «У-Медіа» Інститут розвитку регіональної преси зібрав 15 регіональних журналістів на шестиденний тренінг з технології розслідувальної журналістики для досвідчених журналістів. Учасники опанували нові знання та техніки щодо розслідувань в темі корупційних схем. В рамках тренінгу учасники проводили журналістські розслідування корупційних схем, що застосовувала місцева влада в містечках та селищах Криму.

Одне з розслідувань стосувалось захоплення пляжу дитячого пульмоногічного санаторію «Юність» в Симеізі.  Санаторій розташований в унікальній кліматичній зоні, яка сприяє швидкому видужанню хворих на туберкульоз, астму та інші хвороб органів дихання. На зважаючи на законодавство, що забороняє приватизацію дитячих туберкульозних санаторіїв, частина території та корпусів «Юності» були віддані в приватизацію з використанням протиправних судових схем, й перепродані кілька років тому. Окрім цього, селищна рада Симеізу дозволила здати в оренду приватній фірмі 1.8 гектарів території Юності разом з кліматичними павільйонами. Таким чином хворих дітей було позбавлено доступу до пляжу, оскільки прватна компанія розпочала будування котеджів прямо на березі моря. Діти, що відпочивають в санаторії, вимушені діставатися пляжу видираючись на паркани приватної забудівлі.

Журналісти під час розслідування зняли територію санаторію, взяли інтерв’ю у представників місцевої влади та проаналізували дозвільні документи приватного забудовника. Резонансне розслідування про ситуацію в санаторії було надано в ефір місцевої телекомпанії «Черноморская ТВ», а згодом - національного каналу СТБ та передруковане в національному тижневику «Дзеркало тижня».

Історія сприяла публічному обговоренню ситуації й призвела до розслідування Ялтинської прокуратури обставин, що були викриті в розслідуванні. Прокуратура виклала вимогу звільнити доступ до пляжу для відпочиваючих санаторію й розпочала перевірку законності угоди купівлі продажу території Юності.