Наркоманія. Проблеми та шляхи їх вірішення

Наркотична і тютюнова залежності — одні з найбільш болючих проблем сучасного суспільства. Щоденно вони забирають сотні життів, ламають тисячі людських доль. Головне, що страждають не тільки наркомани та алкоголіки, але їхні рідні та близькі, а також, зовсім чужі люди.

Залежність полягає у звиканні організму до постійного надходженн наркотичних речовин, він пристосувується до них і з часом не здатний без цього нормально функціонувати. Любий вид залежності викликає суттєві зміни не тільки на фізіологічному, але й на психологічному рівні. Саме психологічна залежність від наркотиків повністю змінює свідомість людини. Виявляється, немає нічого важливішого, ніж придбати і прийняти наступну дозу. Залежна людина забуває про свої справи і обов’язки. Всі повсякденні дії ігноруються, як і відносини з близькими людьми або родиною. Слід також зазначити, що спостерігається підвищення толерантності до препарату, так що залежному старої дози стає недостатньо, тому він повинен приймати все більше і більше наркотичних засобів. Лікування цього виду наркоманії дуже складне і забирає багато часу. Проводять його в спеціалізованих клініках, наприклад в київському центрі «МедЛюкс» (www.Medlux-Detox.com.ua), під наглядом лікарів, з використанням сучасного обладнанння та медикаментів.

Детоксикація наркотиків

Перший і найважливіший етап в боротьбі з наркоманією — детоксикація. Завдяки цьому розривається ланцюжок прийому наркотиків, що, в свою чергу, сприяє початку правильної терапії. Детоксикація наркотиків означає подолання симптомів відміни (ломки). Це перший крок до подолання наркоманії та відновленню здоров’я залежної людини. Основним призначенням детоксикації є безпечне та зручне виведення з організму наркотичної речовини та продуктів її розпаду і підготовка пацієнта до подальшої реабілітації. Перш ніж організм детоксикується, проводиться повне медичне обстеження. Його основна мета — виявити можливі протипоказання і проблеми зі здоров’ям, які необхідно враховувати при лікуванні.

Що входить в програму обстеження наркозалежного. Перш за все, базовий аналіз крові. Завдяки цьому можна оцінити загальний стан здоров’я залежної людини. Наступним є ретельний діагноз, в тому числі ЕКГ-обстеження, психологічна і нейропсихологічна оцінка, а також діагностика стану основних органів і систем хворої людини. Оцінивши стан здоров’я наркомана і отримавши дані про наркотик, присутній в його організмі, можна вибрати відповідну програму детоксикації. Детоксикація, в першу чергу, спрямована на усунення неприємних фізичних симптомів і зменшення відчуття необхідності знову вживати психоактивні речовини. Найважливішим етапом детоксикації є надання пацієнту симптоматичних ліків, які дозволять йому пережити найважчий період для його організму.

Наступний крок в лікуванні наркоманії

Після успішної детоксикації наркомана організм стає чистим, і його фізичні функції повертаються до норми. Однак слід пам’ятати про психічний стан. Він все ще може бути дуже нестабільним. Після детоксикації пацієнт відчуває сильний потяг до наркотиків, і його бажання зациклюються навколо адреналіну і ейфоричного ефекту ліків. Детоксикація сама по собі не спрямована на вирішення психологічних, соціальних і поведінкових проблем наркоманії. Якщо всі ці елементи не врахвувати, залежність найімовірніше, повернеться до наркомана. Розірвавши ланцюг наркоманії, необхідно продовжувати лікування, а також довготривалий процес реабілітації, щоб повністю змінити не тільки фізичні властивості організму залежного, але і його свтогляд. Тільки так можна повернути людину до повноцінного життя.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*